Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie narciarskie


04/12/2017

Wielkimi krokami zbliża się sezon narciarski 2017/2018. Jak co roku, stoki zapełnią się narciarzami i snowboardzistami. Jeśli wierzyć prognozom, zwolennicy zimowych sportów wybiorą alpejskie kurorty równie często, co krajowe. 
 
Dobre ubezpieczenie narciarskie
Wyjeżdżając w góry poza granice naszego kraju, musimy pamiętać o ubezpieczeniu. Podczas zjazdów może dojść do poważnych wypadków, dlatego warto przed urlopem zadbać o dobrą polisę narciarską. Pozwoli to nam zabezpieczyć swoje zdrowie, ale również i finanse.
 
Kupuję teraz
 


Elementy dobrego ubezpieczenia w góry

Przede wszystkim liczy się zdrowie. Jednym z najważniejszych elementów ubezpieczenia turystycznego pozostaje więc niezmiennie pokrycie kosztów leczenia. Niezależnie od naszych umiejętności musimy liczyć się z tym, że zerwane więzadła, złamana lub zwichnięta kończyna to dość często występujące na stoku kontuzje. Zanim jednak zostaniemy objęci opieką lekarską, musimy dostać się do punktu medycznego. Tutaj przyda się więc transport z miejsca zdarzenia, interwencja górskiego pogotowia ratunkowego czy transport helikopterem. Ponadto, może się zdarzyć, że podczas zjazdów wyrządzimy szkodę innej osobie (zniszczenie sprzętu lub obrażenie ciała). Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC), ochroni nas od skutków finansowych związanych z naprawieniem szkody - niezależnie od tego, czy będzie to związane z uszczerbkiem na zdrowiu czy zniszczeniem mienia.

W skrócie, najważniejsze elementy dobrego ubezpieczenia narciarskiego to:
  • pokrycie kosztów leczenia (do sumy nie mniejszej niż 600 000 zł, najlepiej nielimitowane),
  • wsparcie assistance 24/7/365,
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC),
  • ochrona podczas jazdy na nartach i snowboardzie na oznakowanych trasach,
  • narciarstwo i snowboarding poza oznakowanymi trasami (dostępne zazwyczaj przy dodatkowym rozszerzeniu ochrony o „Sporty wysokiego ryzyka”),
  • transport z miejsca zdarzenia do placówki medycznej,
  • interwencja górskiego pogotowia ratunkowego,
  • transport helikopterem,
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego i sprzętu sportowego (opcjonalnie).


EKUZ niestety nie wystarczy

Wybierając się na zagraniczne stoki, wielu narciarzy wyrabia Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która jest potwierdzeniem objęcia powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Należy jednak pamiętać, że EKUZ pozwala na korzystanie ze świadczeń zdrowotnych na takich samych zasadach, co mieszkańcy danego państwa. Sęk w tym, że Kraje UE i EFTA mają różny zakres dostępu do powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego i w wielu z nich obowiązują wysokie dopłaty.

Co więcej, w większości zagranicznych miejscowości wypoczynkowych dostępna jest jedynie prywatna opieka lekarska. W razie konieczności uzyskania pilnej pomocy, gdy liczy się czas, będziemy zobligowani do zapłacenia za wizytę z własnej kieszeni.

EKUZ nie refunduje również kosztów ratownictwa. Akcja ratunkowa w Austrii, we Włoszech, Francji czy Szwajcarii może nas kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. To jednak nie wszystko. Więcej informacji na temat ograniczeń wynikających z posiadania tylko karty EKUZ, znajdziesz na stronie „EKUZ a ubezpieczenie turystyczne”.


Kup ubezpieczenie online

Największymi zaletami zakupu ubezpieczenia turystycznego online są oszczędność czasu i bezpieczeństwo. Podanie danych potrzebnych do zawarcia polisy nie zajmie Ci więcej, niż kilka minut. Za wszystko zapłacisz bezpiecznie kartą płatniczą lub korzystając z integratora płatności online takiego jak np. PayU. Ta forma będzie przydatna również w sytuacji, kiedy kupujesz ubezpieczenie w ostatniej chwili przed wyjazdem. Wybierając polisę ubezpieczeniową od AXA Assistance, zostaniesz objęty ochroną już po 4 godzinach od zakupu, a w ramach obowiązującej promocji otrzymasz 10% rabatu.
 
Kup teraz
 

Kup ubezpieczenie turystyczne i bez obaw ciesz się zagranicznym urlopem. Życzymy wspaniałych warunków na stoku i jazdy bez urazów!