Coraz więcej osób kupuje ubezpieczenie turystyczne


23/10/2017

Jak wynika z raportu AXA Assistance „Ubezpieczenia turystyczne Polaków”, z roku na rok rośnie w Polsce świadomość w temacie ubezpieczeń turystycznych, a tym samym coraz więcej osób kupuje polisy i z nich korzysta.
 
Rośnie sprzedaż ubezpieczeń turystycznych
Rodacy coraz częściej chcą zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo i komfort w przypadku zagrożeń czyhających w podróży. Rośnie również świadomość, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), nie zapewnia wystarczającej ochrony podczas wielu zagranicznych wyjazdów. Posiadanie ubezpieczenia turystycznego po prostu się opłaca.


Najwięcej szkód w Bułgarii

Bułgaria od kilku lat należy do najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków na wakacyjny wyjazd. Planując urlop, coraz częściej pamiętamy o zakupie ubezpieczenia turystycznego. Nic więc dziwnego, że w sezonie letnim 2017 to właśnie Bułgaria zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby zgłaszanych szkód. 


Najczęściej zgłaszane szkody

Pod względem natężenia, tegoroczny sezon letni nie różnił się od poprzednich. Podobnie jak w minionych latach, do najczęściej zgłaszanych szkód należały prośby o organizację wizyty lekarskiej w miejscu pobytu (około 80% zgłoszeń). Zgłoszenia dotyczyły głównie prostych zachorowań takich jak:
  • przeziębienie,
  • oparzenie słoneczne,
  • problemy żołądkowe,
  • reakcja alergiczna,
  • drobne stłuczenia,
  • skaleczenia w czasie kąpieli w basenie lub morzu. 


Więcej ciekawych danych o ubezpieczeniach turystycznych Polaków można znaleźć w najnowszym raporcie AXA Assistance: 

 
Pobierz raport
 
Życzymy miłej lektury.