Gdzie Polacy pojadą na wakacje w 2017 roku? Znamy najbardziej popularne kierunki wybierane przez polskich turystów


12/06/2017

Z roku na rok rośnie liczba Polaków wyjeżdżających na zagraniczne wyjazdy. Wykupujemy wycieczki w biurach podróży, ale równie często organizujemy je sami. Oto lista 5 najpopularniejszych kierunków na tegoroczne wakacje wg portalu Wakacje.pl:
 

#5 EGIPT

Ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance Egipt
Mimo niestabilnej sytuacji w Egipcie, wprowadzenia 10 kwietnia 2017 roku stanu wyjątkowego na terytorium całego kraju oraz odradzania przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych podróży, Polacy wciąż decydują się na spędzanie urlopu w egipskich kurortach. Najchętniej wybieranymi miastami na wakacje w ojczyźnie Kleopatry są Sharm el Sheikh, Hurgada i Marsa Alam. Gwarancja pogody i atrakcyjne ceny sprawiają, że Egipt utrzymuje się w pierwszej piątce wakacyjnych destynacji Polaków.
 

#4 TURCJA

Ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance Turcja
Niestabilna sytuacja polityczna nie odstrasza polskich turystów również z Turcji. Wybierze się tu około 10% urlopowiczów. Polaków najczęściej będzie można spotkać na Riwierze Tureckiej oraz na Wybrzeżu Egejskim. Turcja przyciąga nie tylko pogodą i pięknymi plażami, ale również możliwością poznania orientalnych smaków. Najpopularniejsze kurorty to Alanya, Bodrum, Marmaris i Side.
 

#3 BUŁGARIA

Ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance Bułgaria
Podium otwiera złota Bułgaria. Po pierwsze sentyment – wyjazd maluchem na wczasy do Bułgarii w czasach PRL to kultowa historia niejednej polskiej rodziny. Po drugie wysokiej klasy baza hotelowa – Bułgaria oferuje relatywnie niskie ceny w stosunku do oferowanego standardu, wypełniając tym samym niszę po Tunezji i Egipcie. No i po trzecie – piaszczyste plaże i piękna pogoda. Słoneczny Brzeg i Złote Piaski to najpopularniejsze bułgarskie kurorty, tętniące życiem przez całą dobę.
 

#2 HISZPANIA

Ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance Hiszpania
Dumne drugie miejsce na podium zajmuje Hiszpania. Oprócz pięknej pogody, Hiszpania przyciąga Polaków swoją wyśmienitą kuchnią, kulturą i różnorodnością. Barcelona, wybrzeże Costa Brava czy malownicze wyspy – Ibiza, Majorka, Gran Canaria i Teneryfa zachęcają do wypoczynku coraz większą liczbę Polaków. To kierunek gwarantujący bezpieczeństwo, wysokie europejskie standardy, gościnność i kolekcję przepięknych zdjęć, którymi tak bardzo lubimy dzielić się po powrocie z wakacji z rodziną i znajomymi.
 

#1 GRECJA

Ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance Grecja
Tegoroczny numer jeden należy do Grecji. Jak większość turystów udających się do tego kraju, Polacy najczęściej wybierają urokliwe greckie wyspy - Zakynthos, Kretę, Kos, Korfu i Rodos. Wspaniała przyroda, relaks, przepyszne jedzenie i możliwość obcowania ze starożytną kulturą to czynniki, które przekonują Polaków do „wielkich greckich wakacji”. Kolejne atuty to krótki czas przelotu, bezpośrednie połączenia z większości lotnisk w Polsce i oczywiście gwarancja dobrej pogody.
 

WYPOCZYWAJ BEZ STRESU

Niezależnie od kierunku, który wybierasz na tegoroczne wakacje, pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym. Niezbędne jest ono nawet jeśli podróżujesz w obrębie Unii Europejskiej lub w ramach wyjazdu zorganizowanego (karta EKUZ czy standardowe pakiety ubezpieczeniowe, dodawane przy zakupie wycieczek, bywają niewystarczające).

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego nie obciąży znacząco Twojego urlopowego budżetu (stawki za polisę chroniącą Cię na terenie Europy zaczynają się od 4,15 zł/dzień), a zapewni ochronę i realną pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku.

Kup ubezpieczenie turystyczne od AXA Assistance teraz, a w ramach aktualnej kampanii promocyjnej otrzymasz 10% rabatu!

 
Kupuję teraz