Gdzie wyjechać na wakacje w sierpniu i nie przepłacać


14/07/2017

Wakacje w pełni, Ty wciąż nie masz planów wyjazdowych, a oferty Last Minute wcale nie kuszą niskimi cenami? Mamy dla Ciebie przegląd tanich, ale ciekawych kierunków na sierpniowe wakacje z dobrą pogodą.
 
Wakacje w sierpniu


Sierpień w Europie to szczyt sezonu wakacyjnego. Miliony Europejczyków wyruszają na wybrzeże Hiszpanii, Włoch czy Francji, aby wypocząć w tamtejszych kurortach i rozkoszować się piękną pogodą. Niestety dla wielu mieszkańców starego kontynentu taka przyjemność oznacza wydatek, na który nie mogą sobie pozwolić. 

Portal priceoftravel.com co roku publikuje Backpacker Index - listę miejsc na świecie, w których żyje się najtaniej. Dzienny koszt życia w danym miejscu uwzględnia między innymi noclegi, 3 posiłki i transport publiczny. Przeanalizowaliśmy dane za 2017 rok i opracowaliśmy listę tańszych kierunków na sierpniowe wakacje z piękną pogodą. 

 

TAJEMNICZA SŁOWENIA

To niewielkie państwo otaczają sami turystyczni giganci: Włochy, Chorwacja i Austria. Wciśnięta pomiędzy te kraje Słowenia jest często pomijana przez turystów. To duży błąd, gdyż to właśnie tutaj znajdziecie najtańszą wersję adriatyckich wakacji.
Stolicę Polski ze słonecznymi plażami Słowenii dzieli około 1200 km. To dystans, który możemy pokonać samochodem. Na miejscu można naprawdę tanio zjeść i przenocować. Ale kraj ma do zaoferowania nie tylko piękne plaże i pyszną kuchnię, ale również bogatą kulturę, wspaniałe górskie szlaki czy możliwość uprawiania raftingu w przepięknych okolicznościach przyrody.  

 

ORIENTALNY STAMBUŁ

Jeśli citybreak, to tylko w Stambule. Wybierając tę opcję, zaznasz tak uwielbianego przez nas wszystkich orientu. Leżący na skraju kontynentów i kultur Stambuł, to miejsce z niezliczonymi atrakcjami turystycznymi, które śmiało można nazwać mianem światowych. Niskie ceny żywności oraz bogata i tania baza noclegowa czynią ze Stambułu idealną alternatywę dla wielu równie ciekawych, lecz drogich wakacyjnych stolic Europy – Barcelony, Nicei czy Wenecji.

 

KULINARNA GRUZJA

Dla przeciętnego Europejczyka w Gruzji wszystko będzie tanie. Noclegi, komunikacja, stołowanie się w restauracjach czy wyprawa wynajętym samochodem w głąb kraju. Obiecujemy, że zakochacie się w tamtejszej kuchni, a po powrocie do Polski będziecie czym prędzej szukać gruzińskich restauracji serwujących przepyszne chaczapuri czy chinkali!
 
Bezpieczeństwo od AXA Assistance

 

CO Z BEZPIECZEŃSTWEM?

Oprócz pełniejszego portfela, oszczędzanie może mieć o wiele więcej pozytywnych efektów. Planując tańsze wakacje może się bowiem okazać, że odkryjemy tajemnicze, mniej zatłoczone, ale równie piękne zakątki starego kontynentu. Pamiętaj jednak, że jest jedna rzecz, na której oszczędzać nie można – bezpieczeństwo. Jak je sobie zapewnić? Między innymi kupując na wyjazd ubezpieczenie turystyczne.

Chcąc zaoszczędzić na zagranicznych wakacjach, Polacy rzadko się ubezpieczają. Robi to zaledwie co trzeci wyjeżdżający. Czy to rzeczywiście oznacza oszczędność? Brak ubezpieczenia turystycznego może Cię kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych, tymczasem ceny polis od AXA Assistance zaczynają się już od kilku złotych dziennie (Europa od 4,15 zł/dzień, Świat od 6,70 zł/dzień). Ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci bezpieczeństwo niezależnie od tego, gdzie spędzasz wakacje.

 

KUP UBEZPIECZENIE TERAZ

Polisę możesz kupić online i nie zajmie Ci to więcej, niż 5 minut. W razie nagłego wypadku pomoc otrzymasz po polsku. Ubezpieczenie turystyczne od AXA Assistance to między innymi ochrona z akcją ratunkową, kosztami leczenia i transportem do kraju. Co więcej, w ramach aktualnej akcji promocyjnej, otrzymasz 10% zniżki. Nie zwlekaj, ubezpiecz się teraz!

 
Kupuję teraz