Klientce na Madagaskarze groziła śmierć. Otrzymała niezbędną pomoc dzięki ubezpieczeniu turystycznemu od AXA Assistance


06/06/2017

Nasza klientka przeżyła tydzień grozy – autokar, którym podróżowała, rozbił się w odległych rejonach Madagaskaru. Następstwa tego wypadku były tak dramatyczne, że na miejsce zdarzenia wysłaliśmy współpracującego z nami lekarza, bez pomocy którego, wszystko mogło skończyć się tragicznie. Ale nie byłoby to możliwe gdyby nie miała wykupionego ubezpieczenia turystycznego AXA Assistance z nielimitowanymi kosztami leczenia.
 
Ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance


Uderzenie, krzyk i chaos. Tak wyglądały pierwsze sekundy po tym, jak autokar przewożący Polskich turystów zjechał do rowu na równinie w pobliżu niewielkiego miasteczka na Madagaskarze.

Większość z podróżnych wyszła z tego cało i nie doznała poważnych obrażeń, jednak nasza klientka nie miała takiego szczęścia. Po przewiezieniu do lokalnego szpitala, którego standardy znacznie odbiegały od tych panujących w Polsce, skoncentrowano się na powierzchownych ranach, przeoczając poważne złamanie prawej nogi i silne stłuczenie podudzia. W związku z pogarszającym się samopoczuciem i brakiem odpowiedniej opieki medycznej zwróciła się ona do Centrum Pomocy AXA Assistance, które objęło ją opieką.

Choroba coraz bardziej dawała o sobie znać. U pacjentki rozwinęło się zakrzepowe zapalenie żył przez co jej stan nieustannie się pogarszał. Za radą lekarza współpracującego z AXA Assistance, zdecydowano o jej przewiezieniu do szpitala w stolicy Madagaskaru. Niestety z powodu stanu zdrowia transport powietrzny nie był możliwy i ostatecznie zdecydowano się na 15-godzinny przejazd karetką po wyboistych, często wręcz offroadowych, drogach tropikalnej wyspy. W związku z zaistniałymi okolicznościami, AXA Assistance zdecydowała się wysłać na Madagaskar swojego doktora tak, aby osobiście mógł zająć się pacjentką.
 
Ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance
W kolejnym szpitalu lekarzom na krótko udało się ustabilizować stan pacjentki, lecz diagnoza nie była optymistyczna: złamania kości piszczelowej i stawu skokowego, zaognione rany i zapalenie żył, które znacznie komplikowało proces leczenia. Gdy na miejsce przybywa lekarz z Polski podejmuje decyzję o wspólnym powrocie do kraju. Niestety kolejnego dnia stan zdrowia pacjentki znacznie się pogarsza, a szpital nie jest dostatecznie wyposażony, aby udzielić jej niezbędnej pomocy, w związku z powyższym zapada decyzja o jak najszybszym transporcie lotniczym do szpitala leżącego na pobliskiej wyspie Reunion, który mógł zapewnić właściwą opiekę medyczną.

Po dotarciu do szpitala na francuskiej wyspie pojawiły się kolejne komplikacje – strajk całego personelu medycznego. Doktor AXA Assistance jednak nie poddał się i rozpoczął walkę z czasem prosząc strajkujących pracowników, aby pomogli poszkodowanej. W tym czasie jej stan był już bardzo poważny.

„Wystąpiły bardzo poważne komplikacje, które mogły doprowadzić do amputacji kończyny, sepsy, a nawet śmierci. Głównym problemem był czas i to, że wszystko trwało bardzo długo“, wyjaśnia doktor.

„Biorąc pod uwagę barierę językową i tamtejszą mentalność pacjentce prawdopodobnie nie udzielono by pomocy bez mojej interwencji”. Jednak jego wysiłki nie poszły na marne i poszkodowaną udało się poddać operacji. Grupa lekarzy zapobiegła rozprzestrzenieniu się infekcji i ustabilizowała jej stan, ratując jej życie i nogę przed amputacją. Zaplanowany lot przesunięto o kolejne dwa dni tak, aby miała wystarczająco dużo czasu na stabilizację.
 
Ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance
Dzięki współpracy całego zespołu AXA Assistance poszkodowana po dziewięciu dniach, wróciła do Polski gdzie kontynuowano jej leczenie. Przez kilka kolejnych tygodni znajdowała się pod opieką lekarzy w Polskim szpitalu. Całkowity koszt zorganizowania takiej pomocy zdecydowanie wykracza poza możliwości finansowe przeciętnego polskiego turysty. Na szczęście w wyżej opisanym przypadku wszystkie wydatki zostały pokryte z zakupionego przed wyjazdem ubezpieczenia turystycznego.

Wybierając ubezpieczenie turystyczne od AXA Assistance w wariancie Doskonałym (Zdobywca), zapewniasz sobie pokrycie kosztów leczenia bez limitu kwotowego. Wraz ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym pamiętaj więc o odpowiednim zabezpieczeniu i zdecyduj się na zakup polisy teraz.


W ramach aktualnej kampanii promocyjnej otrzymasz 10% zniżki.