Sprawdź, co pokrywa Twoje ubezpieczenie turystyczne06/02/2018

Sezon narciarski w pełni i coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie go poza granicami kraju. Coraz więcej z nas wybiera również w tym okresie egzotyczne wakacje w Azji Południowo-Wschodniej. Niezależnie od kierunku i formy wypoczynku, pamiętaj o wykupieniu na wyjazd ubezpieczenia turystycznego.
 
Sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie turystyczne to pokrywa - bo nasze tak
Rynek oferuje szeroki wybór ubezpieczeń turystycznych. Cena kupowanej polisy będzie w dużej mierze zależała od kierunku i długości Twojego wyjazdu. Ale to zdecydowanie nie wszystko. Wraz z rosnącą świadomością ubezpieczeniową Polaków, coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na cenę, ale i na jakość naszego ubezpieczenia – czyli na to, co dokładnie ono pokrywa i na jaką pomoc możemy liczyć w razie nieprzewidzianego wypadku.
 
Kupuję teraz
 

Mając tak duży wybór, czasami trudno podjąć decyzję. Poniżej przedstawiamy listę 5 korzyści, które wyróżniają dobre ubezpieczenie turystyczne i które od AXA Assistance otrzymasz w cenie polisy (bez konieczności rozszerzania ochrony). Przeczytaj:

 

1. Ochrona już w 4 godziny od momentu zakupu polisy

Jeżeli kupujesz ubezpieczenie w ostatniej chwili, ochronę ubezpieczeniową otrzymasz już 4 godziny po zakupie ubezpieczenia i dokonaniu płatności. Jeżeli więc zapłacisz za ubezpieczenie od razu przy zakupie (kartą lub przelewem bankowym on-line) – na przykład dziś w samo południe, to już o godzinie szesnastej będziesz ubezpieczony. To szczególnie cenna informacja dla wszystkich zapominalskich, którzy o ubezpieczeniu przypomną sobie w ostatniej chwili.
 

2. Bardzo wysokie koszty leczenia w najwyższym wariancie

Ubezpieczenie turystyczne od AXA Assistance pozwala sprostać żądaniom najbardziej wymagających klientów, ze względu na dostępność pakietu Zdobywca (najwyższy wariant), w którym limit na koszty leczenia pokrywanych w trakcie zagranicznego wyjazdu jest bardzo wysoki. To ogromny wyróżnik wśród ubezpieczeń turystycznych na polskim rynku.
 

3. Pomoc medyczna ofiarom ataków terrorystycznych

Bardzo wysoki limit na koszty leczenia to nie jedyna zaleta ubezpieczenia AXA Assistance. W ramach kosztów leczenia zapewnimy pomoc ofiarom ataków terrorystycznych do sum 200 000 zł w pakiecie Podróżnik (środkowy wariant) oraz 600 000 zł w pakiecie Zdobywca (najwyższy wariant). 
 

4. Wysoka suma ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej

Dla osób ubezpieczających się na urlop najważniejszym elementem ubezpieczenia turystycznego są niezmienne „koszty leczenia”, ale w sezonie zimowym rośnie również zainteresowanie „ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej”. Dochodzenie roszczeń – zwłaszcza od sprawców wypadków na stokach narciarskich – to coraz częstsze zjawisko. Dlatego ubezpieczenie turystyczne od AXA Assistance posiada wysoką sumę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla szkód osobowych, wynoszącą 1 500 000 zł w pakiecie Zdobywca oraz 150 000 zł w pakiecie Podróżnik.
 

5. Sporty rekreacyjne, w tym narciarstwo i snowboarding w cenie ubezpieczenia

W ofercie AXA Assistance rekreacyjne uprawianie sportów zwykłych jest uwzględnione w podstawowym wariancie ubezpieczenia turystycznego. Jest to szczególnie istotne w czasie sezonu zimowego – kiedy wybieramy się w góry, aby jeździć na nartach lub na snowboardzie. Jeśli planujemy jazdę po oznakowanych trasach, podstawowe ubezpieczenie zapewni nam należytą ochronę. Ubezpieczenie dodatkowe sportów wysokiego ryzyka należy wybrać tylko w razie planowania jazdy poza trasami, w razie uprawiania sportów zawodowo lub w wypadku wyczynowego uprawiania zwykłych sportów. 
 
Sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie turystyczne to pokrywa - bo nasze tak
Jeśli masz pytania dotyczące opisanych wyżej elementów, zadzwoń na infolinię + 48 22 529 84 44 (czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00) lub napisz maila na adres kontakt@axa-assistance.pl, a zespół AXA Assistance odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne.

Co więcej, w ramach obowiązującej promocji możemy zaoferować Ci 10% zniżki. Kup teraz ubezpieczenie turystyczne od AXA Assistance i ciesz się spokojnym urlopem.
 
Kup teraz
 

Życzymy udanego wyjazdu, bez wypadków i urazów!