Ubezpieczenie turystyczne na Majówkę


03/04/2018

Tegoroczny długi weekend majowy zapowiada się niezwykle korzystnie! Pierwszy wolny dzień wypada we wtorek, a 3 maja w czwartek - wystarczy więc zapewnić sobie 3 dni urlopu, aby móc cieszyć się 9-dniowym odpoczynkiem.
 
Ubezpieczenie podróżne na Majówkę
Nawet chwilowy wzrost temperatur w kwietniu powoduje, że zaczynamy marzyć o wakacjach w ciepłych krajach. Dla wszystkich marzycieli mamy bardzo dobrą wiadomość. Okazja do zagranicznych wyjazdów nadarzy się już w maju. Podczas tegorocznej Majówki wystarczy wziąć 3 dni urlopu, aby wyjechać na 9-dniowe wakacje.

Niezależnie czy wybierzesz Europę, czy zdecydujesz się na dalszy kierunek, pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i kup na wyjazd dobre ubezpieczenie podróżne. Jego brak może zamienić najwspanialszy urlop w duży problem i kosztować Cię nawet kilkaset tysięcy złotych. Tymczasem ceny polis od AXA Assistance zaczynają się już od kilku złotych dziennie. Wykupienie ubezpieczenia nie obciąży więc znacząco Twojego wyjazdowego budżetu, a zapewni Ci tak ważne bezpieczeństwo. To się po prostu opłaca.
 

Cena ubezpieczenia podróżnego na Majówkę

Kupując ubezpieczenie turystyczne online od AXA Assistance, masz do wyboru 3 warianty:
  • Rozwiązanie podstawowe to wariant Urlopowicz, który przede wszystkim chroni przed nieoczekiwanymi wydatkami na leczenie w przypadku choroby lub urazu. Cena ubezpieczenia pokrywającego 10-dniowy majówkowy wyjazd na terenie Europy (np. od piątku 27 kwietnia do niedzieli 6 maja) dla 1 osoby to 45,81 PLN.  
  • Druga opcja to wariant Podróżnik. Oprócz zdecydowanie wyższego limitu na koszty leczenia (do 600 000 PLN!) w porównaniu do wariantu podstawowego, zawiera także ubezpieczenie wypadkowe, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenie bagażu. Ta opcja pozwoli Ci czuć się w pełni komfortowo i oferuje szeroki zakres ochrony w atrakcyjnej cenie. Wybierając ten wariant ochrony na Majówkę w Europie, zapłacisz jedynie 90 PLN od osoby.  
  • Wariant Zdobywca to opcja doskonała, zapewniająca wszystko to, czego można oczekiwać od najlepszego ubezpieczenia turystycznego. Nie ma limitu na koszty leczenia, a ponadto zakres ochrony rozszerzony jest o ubezpieczenie podróży samolotem (ubezpieczenie od opóźnienia i odwołania lotu). Jeśli wybierzesz ten wariant, a Majówkę spędzasz na terenie Europy, z rabatem 10% za 10 dni ochrony zapłacisz 141,39 PLN.

Kupuję teraz

 

Ubezpieczenie podróżne w cenie wycieczki

Spędzasz Majówkę w ramach zorganizowanego wyjazdu i zadajesz sobie pytanie o konieczność zakupu ubezpieczenia? Pamiętaj, że choć touroperatorzy muszą sprzedawać wycieczki turystyczne wraz z ubezpieczeniem od kosztów leczenia i nieszczęśliwych wypadków, problemem może okazać się jego zakres.
 
Średnia suma ubezpieczenia kosztów leczenia z biura podróży to około 15-20 tys. euro. Ponadto, w polisach od touroperatorów często brakuje ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nieszczęśliwych wypadków powstałych w skutek uprawiania sportów – nawet rekreacyjnie. W wielu przypadkach taka ochrona będzie niewystarczająca. Przykładowo, transport sanitarny z Egiptu do Polski po upadku w pokoju hotelowym i kontuzji biodra może nas kosztować nawet 100 000 PLN. Mając ubezpieczenie tylko od touroperatora, część kosztów leczenia trzeba wówczas pokryć z własnej kieszeni.
 

EKUZ nie wystarczy

Jeżeli uważasz, że w kwestii ubezpieczenia turystycznego wystarczy Ci karta EKUZ, niestety jesteś w błędzie. Bezpłatną kartę EKUZ warto mieć, ale tylko w połączeniu z ubezpieczeniem turystycznym.
Karta EKUZ daje nam prawo do korzystania na terytorium państw Unii Europejskiej (oraz w niektórych innych krajach europejskich zrzeszonych w EFTA) ze świadczeń zdrowotnych na takich samych zasadach, co mieszkańcy danego państwa. W praktyce oznacza to, że w wielu miejscach musimy nastawić się na partycypowanie w kosztach leczenia lub brak bezpłatnego dostępu do niektórych placówek medycznych. Co więcej, EKUZ nie zapewnia pokrycia przez NFZ kosztów transportu medycznego do Polski.
 
Zakup polisy na zagraniczny wyjazd zaleca sam Narodowy Fundusz Zdrowia.

Kupuję teraz

 

Jeśli właśnie planujesz swój wyjazd na długi weekend majowy, pamiętaj o ubezpieczeniu! Wybierz ochronę od AXA Assistance, a w ramach aktualnej kampanii promocyjnej zaoferujemy Ci 10% rabatu. Życzymy udanej i bezpiecznej Majówki.