Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko nagła pomoc medyczna


13/09/2017

Wykupując ubezpieczenie turystyczne dostajemy w pakiecie wiele dodatkowych usług, z których istnienia często nie zdajemy sobie sprawy. Przeczytaj i dowiedz się, co to za usługi.
 
Ubezpieczenie turystyczne
Jak pokazują badania, dla osób ubezpieczających się na wakacje najważniejszym elementem ubezpieczenia turystycznego są koszty leczenia. W ankiecie przeprowadzonej w maju 2016 roku przez Blue Media na ten element wskazało aż 93% respondentów. Dla Polaków bardzo ważne są również: następstwa nieszczęśliwych wypadków (73%), transport medyczny (68%) oraz koszty akcji ratowniczej (59%).

Otrzymanie fachowej pomocy medycznej w razie nieszczęśliwego wypadku to niewątpliwie główny cel zakupu ubezpieczenia turystycznego. Warto jednak mieć świadomość, że wykupując polisę (szczególnie w najwyższym wariancie) dostajemy w pakiecie wiele dodatkowych usług, z których istnienia często nie zdajemy sobie sprawy.

Wybierając ubezpieczenie turystyczne od AXA Assistance w najwyższym wariancie, oprócz nielimitowanych kosztów leczenia i ubezpieczenia wypadkowego (następstwa nieszczęśliwych wypadków) otrzymujesz takie dodatkowe elementy jak:
  • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej: odnosi się do szkód osobowych lub majątkowych, które wyrządziłeś osobie trzeciej podczas wykonywania zwykłych czynności (rozrywka, rekreacja sport). Ubezpieczyciel pomoże Ci również pokryć roszczenia innych firm ubezpieczeniowych, które domagają się zapłaty za szkodę.
  • Ubezpieczenie podróży samolotem: jeżeli Twój lot zostanie odwołany, będzie opóźniony lub nastąpi opóźnienie dostarczenia bagażu, ubezpieczyciel pokryje koszty wyżywienia, zakupu odzieży, artykułów higienicznych i innych niezbędnych wydatków, które poniesiesz w tej sytuacji.
  • Ubezpieczenie bagażu: obejmuje Twój bagaż podróżny i przedmioty osobiste. Przysługują Ci świadczenia w wypadku uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży bagażu i jego zawartości, w tym telefonu komórkowego, aparatu, kamery czy laptopa. Ubezpieczenie obejmuje także kradzież/utratę dokumentów.
  • Pakiet usług assistance: otrzymasz całodobowe wsparcie w każdej sytuacji związanej z podróżą zagraniczną lub pobytem za granicą (informacja turystyczna i medyczna, pomoc telefoniczna w sytuacji kryzysowej, a także tłumaczenia ustne i pisemne). Ponadto dzięki usłudze Lifestyle assistance ubezpieczyciel zorganizuje dla Ciebie rezerwację biletów komunikacyjnych i biletów na imprezy kulturalne oraz pomoże wybrać odpowiednie zakwaterowanie.
Ubezpieczenie turystyczne
Kup ubezpieczenie turystyczne od AXA Assistance i ciesz się spokojnym urlopem. Zrób to teraz, a w ramach obowiązującej promocji otrzymasz 10% rabatu!
 
Kupuję teraz
 
Jeśli masz pytania dotyczące opisanych wyżej elementów, zadzwoń na infolinię + 48 22 529 84 44 (czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00) lub napisz maila na adres kontakt@axa-assistance.pl, a zespół AXA Assistance odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne. Życzymy udanego wyjazdu, bez wypadków i urazów!