AXA Partners na Kongresie Lendtech


Przedstawiciele AXA Partners mieli przyjemność uczestniczyć w prestiżowym wydarzeniu branży kredytu konsumenckiego jakim jest lendtech.
Podczas 2-dniowego kongresu liderzy rynku finansowego zwrócili uwagę na negatywne skutki pandemii na działalność pożyczkową i jej rentowność, która jak wiele innych branż bardzo mocno ucierpiała z powodu pandemii Covid-19. Podczas wydarzenia przedstawiono kilkanaście prezentacji tematycznych, dwie debaty panelowe oraz rozmowy w ramach stolików eksperckich. Punkt kulminacyjny konferencji stanowiła dyskusja prezesów największych instytucji pożyczkowych w Polsce: Vivus Finance, Provident Polska, Everest Finance i Creamfinance Poland.
 
Czym jest lendtech?
Przyśpieszona transformacja cyfrowa sprawiła, że radykalnie zmieniły się oczekiwania konsumentów w zakresie usług finansowych. Klienci oczekują, że kredyt zostanie im udzielony całkowicie online w możliwie najszybszy sposób. Internetowe pożyczki wydają się łatwo dostępne, jednak za wygodą klientów stoją bardzo zaawansowane technologie określane mianem lendtech, które odpowiadają również za badanie zdolności kredytowej przy wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo klienta. Obecnie ponad 1 mln Polaków rocznie korzysta z usług lendtechów, a ponad połowa internetowych wniosków składana jest poprzez urządzenia mobilne, które pomału stają się centrum osobistej bankowości Polaków.
 
Kongres Lendtech 2020 to pierwsza edycja wydarzenia i nowa formuła konferencyjna zaproponowana przez Polski Związek Instytucji Pożyczkowych. Spotkanie odbyło się w Warszawie 24 września i zgromadziło ponad 150 uczestników oraz 40 partnerów instytucjonalnych.
Share this article: