Demo Day - podsumowanie współpracy ze startupami


7 października podczas konferencji technologicznej Wolves Summit odbyło się Demo Day podsumowujące dwie pierwsze rundy programu akceleracyjnego AccelUp. Partnerami projektu, oprócz AXA Partners, która jest patronem ścieżki insuretech, są Santander Bank Polska (ścieżka fintech) oraz Orange (ścieżka telco).

Fundatorem nagrody w ramach Demo Day jest Ambasada Brytyjska w Warszawie. To na jej zaproszenie dwa zwycięskie startupy: Alphamoon i RevDeBug odbędą podróż biznesową w celu poznania londyńskiego ekosystemu technologicznego oraz nawiązania współpracy komercyjnych z jej przedstawicielami.
 
“Jestem niezmiernie dumny, że w ciągu tych dwóch pierwszych okresów akceleracyjnych mieliśmy okazję współpracować z tak dojrzałymi i świadomymi rynkowo przedsiębiorcami. Świadectwem tej dojrzałości jest bezsprzecznie liczba komercjalizacji, do których doszło z udziałem naszych partnerów korporacyjnych. 50% to wynik zdecydowanie przewyższający krajową oraz europejską średnią, a należy podkreślić, że jesteśmy dopiero w połowie realizacji programu”  - podkreśla Hubert Anyżewski, partner zarządzający Accelpoint.

Dla AXA Partners współpraca z firmami InsureTech jest elementem globalnej strategii długoterminowej, w której konsekwentnie stawiamy na rozwój. Widzimy wielki potencjał we współpracy ze startupami, które dzięki realizowanym nowatorskim projektom mogą wesprzeć nas w tym działaniu. “W ramach dwóch pierwszych rund mieliśmy łącznie możliwość współpracować z pięcioma akcelerowanymi zespołami, a efekty tych prac są bardzo zadowalające. W wypadku czterech z nich możemy mówić już o komercjalizacji rozwiązań, a w wypadku projektu piątego jesteśmy na etapie obiecujących rozmów. Myślimy o dalszym rozwoju projektu i dlatego zdecydowaliśmy się na udział w trzeciej rundzie akceleracyjnej Accelup” - mówi Łukasz Hajkowski, Dyrektor Sprzedaży w Polsce, Członek Zarządu AXA Partners.
 

Program akceleracyjny AccelUp przeznaczony jest dla startupów, oferujących rozwiązania gotowe do wdrożenia. Firmy zakwalifikowane do projektu otrzymają dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł oraz mentoring biznesowy w postaci 100 godzin konsultacji z ekspertami. AccelUp to program typu non-equity, dzięki czemu po zakończeniu akceleracji całość udziałów pozostaje po stronie startupu.
 
Share this article: