Już po raz dziesiąty AXA została uznana za globalną markę numer jeden wśród firm ubezpieczeniowych


W obecnym zestawieniu najlepszych światowych marek Interbrand AXA po raz dziesiąty z kolei stała się najlepszą marką w branży ubezpieczeń. Wartość marki AXA oceniana jest na 41,5 miliardów złotych polskich. Dodatkowo grupa AXA poinformowała, że zawarła umowę partnerską z klubem piłkarskim  Liverpool FC.
 
 
  

Już od 10 lat AXA znajduje się w zestawieniu stu najbardziej wartościowych marek na świecie. Międzynarodowa agencja Interbrand, również w tym roku umieściła ją na tworzonej przez siebie liście. W zeszłym roku AXA z wartością marki wynoszącą 11,12 miliardów dolarów (41,5 miliardów PLN) uplasowała się na 47 miejscu zestawienia, które jest najwyżej wśród wszystkich spółek działających w ubezpieczeniach.

Ten wynik zawdzięczamy w szczególności profesjonalizmowi i zaangażowaniu naszych pracowników, ale także partnerów zewnętrznych, co w połączeniu z jakością oferowanych produktów i usług, znajduje swoje odzwierciedlenie w zadowoleniu naszych klientów – mówi Jan Čupa, Dyrektor Generalny AXA Partners CEE.
 
Według Čupy, fakt, iż AXA już od dłuższego czasu jest najlepszą marką wśród ubezpieczycieli, zobowiązuje.  Zgodnie z jego słowami grupa nie spocznie na laurach i będzie nadal starała się o to, aby dla swoich Klientów była prawdziwym partnerem.
 
Dzięki najnowszym innowacjom i technologiom możemy bardziej zbliżyć się do Klientów i wspólnie opracowywać nowe rozwiązania, które ułatwią im radzenie sobie z codziennymi sytuacjami - dodaje Jan Čupa.
 
Agencja badawczo-marketingowa Interbrand opracowuje zestawienie marek na podstawie oceny wyników gospodarczych firm, siły marki w oczach klientów oraz pozycji marki w porównaniu z jej konkurencją. Więcej informacji odnośnie metodologii oceny marek można znaleźć tutaj.
 
W tych dniach grupa AXA poinformowała również o zawarciu czteroletniej umowy sponsorskiej, z jednym z najlepszych angielskich klubów piłkarskich Liverpool FC.
 
Share this article: