Jesienne city breaks


6/09/2017
 

Kiedy pogoda za oknem nie rozpieszcza, a większość z nas letnie wakacje ma już dawno za sobą, „city break” to idealne rozwiązanie na walkę z jesienną chandrą. Wraz z kończącym się sezonem maleje liczba turystów i spadają ceny noclegów, dlatego jesień to świetny moment na weekendowe wypady do europejskich stolic. Niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, w parze lub z całą rodziną, to najlepszy sposób na poznanie miasta w którym nigdy wcześniej nie byłeś lub powrót do miejsca, które kochasz.

 
Praga
 

Praga

Praga to jedno z najpopularniejszych i najbardziej cenionych miast w Europie. Stolica naszego południowego sąsiada chętnie odwiedzana jest nie tylko przez Europejczyków, ale również Amerykanów i Azjatów. Jesień to ulubiony moment na odwiedzanie Pragi przez wielu czechofilów. Jest to bowiem czas, kiedy ze względu na mniejszą liczbę turystów swobodne przespacerowanie się słynnym Mostem Karola jest możliwe bardziej, niż kiedykolwiek.

Praga jest miastem pięknym, klimatycznym i mającym wiele do zaoferowania. Oprócz wyjątkowej architektury, niesamowitych wąskich uliczek czy takich perełek jak wspomniany Most Karola, Praga oferuje również wiele ciekawych muzeów, wystaw i miejsc na dobrą zabawę.

Bezpośrednim lotem do Pragi polecimy z trzech polskich miast – z Warszawy (kilka połączeń dziennie), z Krakowa (od listopada 2017) i z Radomia (do końca września 2017).
 
Berlin
 

Berlin

Berlin to miasto inne niż wszystkie. Nie zachwyca od pierwszego wejrzenia tak jak Rzym, Paryż czy Praga. Mimo to, po głębszym poznaniu nabiera kolorytu i odkrywa swoje zróżnicowanie i niejednorodność. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapalonym turystom głodnym zwiedzania warto polecić wyrobienie tzw. „Welcome Card”, uprawniającej do korzystania z wszystkich środków komunikacji miejskiej, a w wersji rozszerzonej zapewniającej wstęp do 30 najważniejszych i najciekawszych zabytków i atrakcji miasta.

Do Berlina bezpośrednim lotem z Polski polecimy z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Godne polecenia jest również połączenie kolejowe. Bezpośrednim pociągiem pojedziemy z Warszawy lub z Gdyni (podróż trwa niecałe 7 godzin).
 
Sztokholm
 

Sztokholm

Stolica Szwecji to wspaniały wybór na jeden z jesiennych weekendów. Sztokholm to miasto z morskimi tradycjami i bogatą historią, magiczne, tętniące życiem i wielokulturowością.

Znajdziesz tu drugi największy w Europie Zamek Królewski, urokliwe stare miasto, wyjątkowe muzeum statku Vasa, największe w Skandynawii centrum handlowe i mnóstwo zieleni. W Sztokholmie znajduje się ponad 100 muzeów i choć do większości z nich wstęp jest płatny, to w niektóre dni można odwiedzić je za darmo.

Do Sztokholmu polecimy bezpośrednim lotem aż z 7 polskich miast. Jest to możliwe z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic i Lublina. Ceny biletów tej jesieni zaczynają się już od 70 zł w dwie strony!
 

Na weekend bezpiecznie

Planując weekendowy wypad połączony ze zwiedzaniem pamiętaj, że nawet w tak krótkim czasie wiele może się zdarzyć. Dlatego przed wyjazdem nie zapomnij o zakupie ubezpieczenia turystycznego! Wykupienie polisy nie obciąży znacząco Twojego weekendowego budżetu (stawki zaczynają się od 4,15 zł/dzień), a zapewni ochronę i realną pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku. Co więcej, cały proces zakupu nie zajmie Ci dłużej, niż 5 minut.

Kup ubezpieczenie turystyczne od AXA Assistance teraz, a w ramach aktualnej promocji otrzymasz 10% rabatu. Życzymy udanego weekendu!

Kupuję teraz