7 pomysłów na tanie wakacje samolotem w Europie


Rzeczywistość wymusza oszczędności również w zakresie wyboru kierunku na urlop. Poznaj propozycje na tanie wakacje samolotem, na które możesz się wybrać również poza sezonem. Jeśli zdecydujesz się na jedną z nich, możesz cieszyć się ciepłem, zachwycającym widokiem i mocą atrakcji również późną zimą czy wiosną.

Tanie i ciepłe kraje samolotem w Europie?

Europa to ciekawa i różnorodna część świata i co ważne łatwo dostępna komunikacyjnie. Dzięki zróżnicowanym strefom klimatycznym możemy  w Europie podróżować przez cały rok i nawet późną zimą lub wczesną wiosną cieszyć się umiarkowaną temperaturą, widokiem ośnieżonych szczytów górskich lub surowym pejzażem klifów i fiordów. Do wielu europejskich miejsc można dostać się na własną rękę autem, pociągiem i samolotem. Gdzie i kiedy warto postawić na ten ostatni środek transportu?

Czytaj także: Wakacje na własną rękę – jak to zorganizować i o czym pamiętać?

Wakacje na Malcie samolotem — kiedy najlepiej?

Malta jest doskonałym miejscem na wakacje. Poza zachwycającą przyrodą, na wyspie jest do zobaczenia sporo atrakcji historycznych. Stolica wyspy, Valletta, jest najmniejszym miastem stołecznym w Europie, liczy sobie aż… 320 zabytków i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zaledwie 8 km od Valletty położony jest międzynarodowy port lotniczy. Do centrum miasta można dostać się transportem publicznym, który jest tu bardzo dobrze zorganizowany.

Malta to popularny kierunek wakacyjny. Oszczędnym i chcącym wypocząć bez tłumu turystów polecamy wybrać się na tę wyspę w styczniu lub lutym. Temperatura powietrza osiąga wtedy ok. 15°C. Zimowe wakacje na Malcie pozwolą cieszyć się widokiem budzącej się do życia maltańskiej roślinności – bo właśnie w tym okresie ma ona szansę rozkwitnąć Malta to także ciekawa propozycja dla tych, którzy szukają oszczędności na cenach biletów lotniczych i zakwaterowania.

Przed wyjazdem celem zadbania o  własny komfort i bezpieczeństwo zalecamy zakup odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Koszt ubezpieczenia podróżnego dla jednej osoby w wariancie podstawowym zaczyna się od 51,76 zł za tygodniowy pobyt na Malcie.

Sprawdź ofertę ubezpieczenia turystycznego AXA

Urlop w Portugalii — doskonałe miejsce na wakacje nie tylko latem

Planując wakacje w Portugalii, należy pamiętać, że państwo obejmuje swoim terytorium nie tylko skrajną część kontynentu europejskiego, ale również archipelagi, tj. Azory i Madera. Położenie tego kraju i jego zróżnicowanie sprawiają, że dobrze tu przyjechać również zimą. W tym czasie średnia temperatura powietrza spada do 13–14°C i występują większe niż latem opady deszczu, które najbardziej nasilone są w grudniu. Na Azorach i Maderze zima praktycznie nie występuje i jest tu o 3–4 stopnie cieplej niż na kontynencie.

Bilety lotnicze do Portugalii są przystępne cenowo niezależnie od pory roku. Poza sezonem wakacyjnym możemy liczyć dodatkowo na niższe ceny zakwaterowania i usług. Na zimowe lub wiosenne wakacje polecamy południowy region Portugalii — Algarve. O tej porze roku temperatura waha się tu w granicach 14–16°C i jest bardzo słonecznie.

Zimą na Maderze można cieszyć się przyjazną pogodą i mocą atrakcji. Warto odwiedzić tu stolicę wyspy — Funchal. Największą atrakcję miasta stanowi kolejka linowa Teleférico, która w 15 minut zawiezie nas z samego nabrzeża na wzgórze Monte.

Wybierając się na wakacje do Portugalii, również warto się ubezpieczyć. Koszt szerszego wariantu ubezpieczenia, obejmującego m.in. odpowiedzialność cywilną, zaczyna się od 101,68 zł za tydzień pobytu dla jednej osoby.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu podróżnym i atrakcjach Portugalii

Tanie wczasy w Grecji samolotem? Sprawdź, kiedy i gdzie!

Grecja umożliwia obcowanie z dziedzictwem starożytnej cywilizacji. Jej położenie zapewnia dobrą pogodę do zwiedzania również zimą. Wybierając się na wakacje w Grecji, należy pamiętać, że do wyboru mamy część kontynentalną kraju oraz wyspy — np. Kretę i Korfu. Podobnie jak w Portugalii i na Malcie, tak i tu poza sezonem możesz liczyć na niższe ceny zakwaterowania i atrakcji.

Temperatury w Grecji zimą kształtują się na poziomie 13–14°C w styczniu i lutym oraz 15–19°C w listopadzie i grudniu. Cieplej o parę stopni jest w marcu i kwietniu. Stosunkowo ciepło jest zimą na greckich wyspach. Średnia temperatura na Korfu to 17°C od 25 listopada do 28 marca, na Krecie w tym czasie będzie nieco chłodniej.

Zarówno kontynentalna, jak i wyspiarska część Grecji ma do zaoferowania moc atrakcji przyrodniczych i kulturowych. Osobom, które chcą dużo zobaczyć, a mają do zaplanowania krótki urlop, polecamy Ateny. Można tu zwiedzić antyczne pomniki historii, takie jak:

  • Akropol,
  • Wzgórze Areopag,
  • Agora ateńska i Hefajstejon,
  • Łuk Hadriana.
Na Krecie koniecznie trzeba zobaczyć pałac minojski w Knossos. Na Korfu wielu atrakcji do zwiedzenia podczas urlopu dostarczy malownicza stolica wyspy — Kerkyra.

Ubezpieczenie AXA dla jednej osoby za tygodniowy pobyt w Grecji to koszt od 51,76 zł do 164,40 zł w zależności od wybranego zakresu ochrony.

Czytaj więcej o atrakcjach, podróżowaniu i ubezpieczeniu w Grecji

Kobieta w kapeluszu i okularach przeciwsłonecznych i żółtą walizką wychodzi z hotelu

Hiszpania samolotem — kiedy i gdzie warto się wybrać?

Hiszpania to duży i ciekawy kraj kojarzony z piłką nożną, corridą, winem i wysokimi temperaturami. Zarówno kontynentalną część kraju, jak i wyspy można komfortowo zwiedzić poza sezonem. Możemy wówczas liczyć na mniejszy upał i niższe ceny biletów lotniczych i noclegów.

Na wakacje warto wybrać się do jednego ze słynnych hiszpańskich miast. Wymieńmy królującą w rankingach najpopularniejszych miejsc do zwiedzania Barcelonę. Na uwagę zasługują tu bajkowe budowle autorstwa Antonia Gaudiego, np. przypominające kopce termitów wieże świątyni Sagrada Familia czy jaszczurkę z Parku Güell. Hiszpańska Majorka oferuje spacery po urokliwym paśmie górskim Serra de Tramuntana. Z miejscowości, które warto tu zobaczyć, wymienimy Valldemossa czy Deià.

Ubezpieczenie AXA dla jednej osoby za tygodniowy pobyt w Hiszpanii to koszt od 51,76 zł do 164,40 zł w zależności od wybranego zakresu ochrony.

Jak podróżować po Hiszpanii? Co zobaczyć? Jakie ubezpieczenie wybrać?

Gdzie jeszcze warto polecieć na urlop w Europie?

Ciekawe kierunki wakacyjne o niesłabnącej popularności stanowią również Włochy i Bułgaria. Miłośników zyskuje też Skandynawia, zwłaszcza norweskie Oslo, Bergen i Stavanger, które w ostatnich latach są bardziej dostępne cenowo dzięki tańszym biletom lotniczym.

Samolotem do Bułgarii — kiedy i gdzie?

Bułgaria kojarzona jest przede wszystkim z wypoczynkiem nad Morzem Czarnym. Myśląc o podroży nad wybrzeże, warto rozważyć Złote Piaski położone 17 km od Warny, a także Słoneczny Brzeg — kurort w obwodzie Burgas.

Pierwsza z propozycji oferuje długą na blisko 3,5 km i szeroką na 100 m plażę, od której miejscowość zyskała swoją nazwę. Złote Piaski od strony lądowej pokrywają lasy z licznymi szlakami i ścieżkami turystycznymi. Słoneczny Brzeg to z kolei największy kurort bułgarskiego wybrzeża. Malownicza plaża rozciąga się na długości ok. 10 km. Mieści się tu wiele restauracji, w których miło jest wieńczyć dzień wypełniony intensywnymi kąpielami słonecznymi.

Do Bułgarii najlepiej wybrać się w okresie umiarkowanie ciepłym, czyli od marca do czerwca, kiedy temperatura powietrza waha się między 15°C a 25°C. Latem spodziewać się możemy upałów – rekord ciepła w tej części świata to 45,2°C – natomiast zimą temperatura spada nawet do -38,3°C.

Wszystko co musisz wiedzieć o podróżowaniu do Bułgarii: ceny, atrakcje, bezpieczeństwo

Wycieczka do Norwegii samolotem — fiordy i zorza polarna w zasięgu ręki

Norwegia daje wiele powodów, aby myśleć o tym kraju jak o ciekawym kierunku wakacyjnym. Piękne krajobrazy, fiordy, góry, wodospady i lodowce, zjawiska naturalne, tj. zorze polarne, oraz urokliwe miasta, takie jak Oslo i Bergen, to tylko kilka z atrakcji, jakie oferuje ten kraj.

Na pierwszą podróż do tego fascynującego kraju najlepiej wybrać się w lecie. Słońce chowa się tylko na kilka godzin, a na północy kraju nie zachodzi wcale. W tym czasie można skorzystać z wycieczek na lodowce i spływów kajakowych. Osobom, które marzą o zobaczeniu zorzy polarnej, polecamy wyjazd zimą. W tym czasie można również spróbować jazdy psim zaprzęgiem czy wędkowania pod lodem.

Ubezpieczenie AXA dla jednej osoby za tygodniowy pobyt w Bułgarii i krajach skandynawskich to koszt od 51,76 zł do 164,40 zł w zależności od wybranego zakresu ochrony.

Dowiedz się, ile kosztuje leczenie za granicą w Europie i na świecie.

Stewardessa sprawdza paszport i kartę pokładową przy wejściu do samolotu

O czym należy pamiętać, planując wakacje samolotem w Europie?

Wakacje to przyjemny czas, który przeznaczamy na odpoczynek i regenerację. Jednak aby cieszyć się urlopem w pełni, wcześniej warto zadbać o spokój i bezpieczeństwo, kupując odpowiednie ubezpieczenie podróżne. Sporty wodne, wędrówki po górach, podróże autem po wąskich uliczkach malowniczych śródziemnomorskich miasteczek dostarczają wiele wrażeń, ale stwarzają również ryzyko wypadku. Ubezpieczenie pozwoli pokryć koszty leczenia i naprawy szkód (w zależności od wybranego wariantu), dzięki czemu my nie musimy się o nie martwić.

Sprawdź dokładnie, co to jest ubezpieczenie KL i na co zwracać uwagę?
 
Share this article: