TOP 15 aplikacji podróżniczych, które musisz mieć


Planujesz podróż i chcesz mieć wszystko pod kontrolą? Niezależnie od tego, czy wybierasz się na krótki weekendowy wypad, czy dłuższą wyprawę, odpowiednie narzędzia mogą znacznie ułatwić organizację i przebieg twojego wyjazdu. Oto lista 15 niezbędnych aplikacji turystycznych, które pomogą ci w planowaniu, rezerwacji, poruszaniu się oraz monitorowaniu pogody. Wszystkie to darmowe aplikacje turystyczne – warto je mieć na swoim smartfonie, zanim rozpoczniesz wakacyjne wojaże. Dzięki nim każda podróż stanie się prostsza i bardziej przyjemna.

Mapy i przewodniki

W dzisiejszym świecie mapy i przewodniki są nieodłącznymi towarzyszami podróżnika. Nie korzysta się już jednak najczęściej z papierowych map turystycznych, zastąpiły je aplikacje w telefonie, które doskonale się w tej roli sprawdzają. Dzięki nim możemy precyzyjnie planować trasę, znaleźć ciekawe miejsca do zwiedzania oraz dowiedzieć się więcej o kulturze i historii danego regionu. Polecamy poniższe aplikacje z mapami turystycznymi i ciekawymi miejscami do odwiedzenia:


Google Maps

Google Maps to podstawowa aplikacja turystyczna, która oferuje szczegółowe mapy, nawigację, informacje o ruchu drogowym i lokalne przewodniki. Znajdziesz tutaj także opinie o restauracjach, atrakcjach turystycznych i innych miejscach.


TripAdvisor

TripAdvisor to doskonała aplikacja do planowania podróży. Umożliwia przeglądanie recenzji hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych. Dzięki niej możesz także rezerwować wycieczki i aktywności bezpośrednio z aplikacji. Co ważne, oceny w TripAdvisor wystawiają sami podróżnicy – użytkownicy aplikacji, zatem są one naprawdę rzetelne i prawdziwe.


GetYourGuide

GetYourGuide to aplikacja, która pozwala rezerwować wycieczki, bilety na atrakcje i lokalne doświadczenia. Znajdziesz tutaj zarówno popularne, jak i mniej znane atrakcje w różnych częściach świata.


Aplikacje noclegowe

Zanim wyjedziesz w podróż, warto zarezerwować nocleg. Do tego przydadzą się popularne strony z noclegami lub porównywarki hoteli czy apartamentów na wynajem. Dostępnych jest wiele aplikacji do szukania noclegów, my polecamy:


Booking.com

Booking.com to jedna z najpopularniejszych aplikacji do rezerwowania noclegów. Oferuje szeroki wybór hoteli, hosteli, apartamentów i pensjonatów na całym świecie. Umożliwia łatwe wyszukiwanie, porównywanie i rezerwowanie miejsc noclegowych.


Hostelworld.com

Hostelworld.com to idealna aplikacja dla osób szukających niedrogich miejsc noclegowych. Specjalizuje się w hostelach, ale znajdziesz tu także budżetowe hotele i pensjonaty.


Airbnb

Airbnb oferuje unikalne miejsca noclegowe, w tym prywatne pokoje, całe apartamenty i domy na wynajem. Aplikacja pozwala na bezpośredni kontakt z gospodarzami i rezerwację na różne długości pobytu.


Slowhop

Slowhop to polska aplikacja dla miłośników slow travel. Znajdziesz tu unikalne i klimatyczne miejsca noclegowe, często z dala od tłumów i pośpiechu. To idealne rozwiązanie dla osób szukających relaksu i bliskości z naturą. Aplikacja ma w bazie tylko polskie miejsca noclegowe.


Aplikacje transportowe

Kolejna kategoria aplikacji podróżniczych, które musisz mieć, to apki transportowe. Dzięki nim dowiesz się, jak dotrzeć w dane miejsce transportem publicznym, zarezerwujesz autobus czy pociąg w całej Europie lub zamówisz taksówkę, by wrócić z nocnej eskapady w dowolnym dużym mieście w wielu częściach świata! Koniecznie zainstaluj na smartfonie:


Jakdojade

Jakdojade to niezastąpiona aplikacja do planowania podróży komunikacją miejską w Polsce. Oferuje dokładne rozkłady jazdy, wskazówki dotyczące przesiadek i nawigację w czasie rzeczywistym.


Free Now

Free Now to aplikacja, która umożliwia zamawianie taksówek i pojazdów typu ride-sharing. Działa w wielu miastach na całym świecie, oferując szybki i wygodny sposób na przemieszczanie się po mieście.


Trainline

Aplikacja Trainline pozwala na rezerwację biletów kolejowych i autobusowych w Europie. Umożliwia porównywanie cen i tras różnych przewoźników, co ułatwia wybór najlepszej opcji podróży.


Aplikacja pogodowa

Doskonała aplikacja pogodowa w góry to niezbędny dodatek w podróży – na dużych wysokościach często zmienia się pogoda. Jednak taka apka przyda się także podczas wyjazdu nad morze, zwłaszcza polskie, gdzie pogoda także może być kapryśna. Sprawdź zawczasu, co spakować, korzystając np. z Accuweather.

AccuWeather

AccuWeather to jedna z najlepszych aplikacji pogodowych dostępnych na rynku. Oferuje szczegółowe prognozy pogody, ostrzeżenia o ekstremalnych warunkach i dane radarowe. Dzięki niej zawsze będziesz wiedzieć, jakie warunki pogodowe czekają cię w podróży.


Aplikacje linii lotniczych i hubów szukania lotów

Bardzo istotnymi aplikacjami do planowania podróży są aplikacje linii lotniczych oraz strony-huby kumulujące oferty wszystkich linii. Dzięki nim możesz szybko znaleźć dogodny cenowo lot w pożądanym terminie. Za pośrednictwem niektórych takich apek można też wyszukać samochód do wynajęcia i nocleg.


Kiwi.com

Kiwi.com to innowacyjna aplikacja do wyszukiwania lotów, która pozwala na znajdowanie i rezerwowanie połączeń lotniczych na całym świecie. Oferuje także opcje kombinacji lotów różnych linii lotniczych, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy.


Skyscanner

Skyscanner to popularna aplikacja do wyszukiwania lotów, hoteli i wynajmu samochodów. Umożliwia porównywanie cen biletów lotniczych z różnych linii, ułatwiając znalezienie najlepszych ofert.


Płatności i finanse

Grupa pięciu znajomych siedzi na murku na przełęczy w górach, jedna kobieta pośrodku podrzuca termos do góry
Aplikacje turystyczne przydatne w podróży w Polsce i za granicą to także te dotyczące płatności. Przykładowo może być to aplikacja do płacenia za granicą, jeśli nie masz karty wielowalutowej. Dzięki takiej apce nie poniesiesz ogromnych kosztów przewalutowania przy płaceniu z polskiego konta w euro czy innej walucie. Podczas wakacji za granicą lub w Polsce w większym gronie znajomych świetną opcją będzie korzystanie z aplikacji pokazujących wspólne wydatki i zobowiązania. Pozwoli ci to być na bieżąco, kto jest komu za co dłużny, i będziecie mogli rozliczyć się ze wspólnych wydatków na koniec wyjazdu.


Revolut

Revolut to aplikacja finansowa, która umożliwia łatwe zarządzanie pieniędzmi w podróży. Oferuje korzystne kursy wymiany walut, możliwość wysyłania pieniędzy za granicę i zarządzanie budżetem z poziomu smartfonu.


Splitwise

Splitwise to aplikacja idealna dla grup podróżujących razem. Umożliwia łatwe dzielenie kosztów wyjazdu, śledzenie wydatków i rozliczanie się z innymi uczestnikami podróży. Uwaga – w tej aplikacji nie ma możliwości przesyłania środków. Jest tylko opcja monitorowania wydatków i długów. Dostępna jest też wersja premium z dodatkowymi funkcjami.


Cyfrowa polisa

Wspominając jeszcze kwestie finansowe – dobrze jest mierz wykupioną polisę turystyczną i trzymać na telefonie jej cyfrową wersję. Obecnie ubezpieczenie turystyczne kupisz od ręki online i od razu otrzymasz do niej cyfrową kartę, którą zapiszesz na smartfonie. Wygodne i proste – polisę będziesz mieć zawsze przy sobie. Ubezpieczenie turystyczne dopasujesz do swoich potrzeb – w zakresie czy np. uprawiasz porty ekstremalne czy nie, czy chcesz dodatkowo ubezpieczyć sprzęt sportowy etc.

Te 15 aplikacji sprawi, że twoje podróże będą lepiej zorganizowane, bardziej komfortowe i bezstresowe. Niezależnie od tego, czy planujesz krótki wypad, czy długą wyprawę, te narzędzia będą twoimi niezastąpionymi towarzyszami.
Share this article: