Homepage > O nas > Gdzie Polacy polecą na urlop? Najpopularniejsze wakacyjne kierunki 2018 – klasyki i nowości

Gdzie Polacy polecą na urlop? Najpopularniejsze wakacyjne kierunki 2018 – klasyki i nowości

05/06/2018

Wakacje za pasem! Za chwilę wyciągniemy z szaf przykurzone walizki i zaczniemy odliczanie do wymarzonego urlopu. Polacy coraz częściej wybierają kierunek wakacji już w styczniu, kiedy rusza oferta First Minute. Dlatego już dziś możemy Wam zdradzić, gdzie większość z nas uda się na urlop.
 
Gdzie Polacy polecą na wakacje


Klasyki – Grecja, Turcja, Hiszpania

Grecja z roku na rok cieszy się niegasnącą popularnością. W czołówce krajów, które Polacy wybiorą na urlop w czasie tegorocznych wakacji znalazła się również Turcja i Hiszpania. Atmosfera, która panuje w nadmorskich miejscowościach tych krajów jest unikalna w skali całej Europy i niezmiennie przyciąga rzeszę turystów. Mimo tłumów wygrzewających się na plażach, kolejek w barach i zapełnionych po brzegi restauracjach, kraje basenu Morza Śródziemnego mają swój niepowtarzalny charakter i prostotę, która sprawia, że czujemy się tam wspaniale.


Nowości – Albania, Czarnogóra, Macedonia

Te trzy bałkańskie perełki to hit tegorocznych wakacji. Śródziemnomorski klimat, bogata historia i pyszna kuchnia to tylko niektóre z powodów popularności tych krajów wśród polskich turystów. Dodaj do tego szybko rozwijającą się sieć nowoczesnych hoteli i zjawiskowe wybrzeże (Albanii i Czarnogóry), a przepis na wymarzone wakacje gotowy! Bałkany to wyjątkowo dobry wybór dla miłośników sportów wodnych, nurkowania, pieszych wędrówek i paralotni.


Pamiętaj o ubezpieczeniu

Niezależnie od kierunku tegorocznych wakacji, wybierając się za granicę pamiętaj o kupnie ubezpieczenia!
  • Nawet jeśli podróżujesz z biurem podróży, wykupienie dodatkowej polisy turystycznej na wyjazd jest Ci po prostu niezbędne. Przeczytaj więcej.
  • Pamiętaj również, że EKUZ to nie wszystko - nawet jeśli wybierasz się do krajów należących do Unii Europejskiej. Przeczytaj więcej.
  • Kupno ubezpieczenia nie obciąży znacząco Twojego wakacyjnego budżetu, a zabezpieczy Twoje zdrowie i finanse na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Przeczytaj więcej.


Nie daj się zaskoczyć i przed wyjazdem na wakacje kup ubezpieczenie turystyczne. Zrób to teraz, a w ramach aktualnej promocji otrzymasz od AXA Assistance 10% zniżki. To się po prostu opłaca!

 
Kupuję teraz

05/06/2018
Udostępnij ten artykuł: