Azja zimą


26/10/2017

Przełom roku to idealny okres na wyjazd do Azji. Kiedy Europę ogarnia białe szaleństwo na stokach, południowo-wschodnia Azja rozkwita w pełnym słońcu. Ceny biletów lotniczych topnieją już jesienią, ale najbardziej kuszące wydaje się spędzenie sylwestrowej nocy na jednej z piaszczystych plaż.
Ubezpieczenie turystyczne Azja

Tajlandia, Malezja czy Filipiny – niezależnie od kierunku, oprócz planowania wyśmienitej zabawy, nie zapomnij o ubezpieczeniu. W tej części świata może okazać się szczególnie przydatne.

 
Kupuję teraz


Dlaczego Azja

Białe szaleństwa na stoku nie są domeną każdego z nas. Ponadto, uprawianie sportów zimowych nie należy do najtańszych. Dla odmiany, przeznaczając podobny budżet, możemy bez problemu zamienić włoskie zimowe kurorty na skąpane w słońcu azjatyckie plaże.

Od listopada do lutego w wielu regionach Azji Południowo-Wschodniej panuje pora ciepła i sucha, najbardziej przyjazna dla europejskiego turysty. Właśnie dlatego jest to optymalny czas, aby zaplanować podróż w te rejony świata.
 

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Azji

Wybierając się w dalekie, egzotyczne zakątki Azji, lista potencjalnych zagrożeń znacznie się wydłuża. Przenosimy się do strefy odmiennej klimatycznie (ekstremalne zjawiska pogodowe, choroby tropikalne) i kulturowo (orientalne języki, obyczaje, inna kuchnia). Azja może być zarówno piękna, jak i niebezpieczna, dlatego planując wyjazd nie możemy zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego.
 

Dobre ubezpieczenie to podstawa

Wybierając się na urlop do Azji Południowo-Wschodniej dobre ubezpieczenie turystyczne to podstawa. Najważniejsze, aby zawierało wysokie sumy ubezpieczenia na leczenie. Państwowa służba zdrowia w tej części świata pozostawia wiele do życzenia, a prywatne usługi medyczne są bardzo drogie. Wystarczy spojrzeć na poniższe przykłady kosztów leczenia w Tajlandii, pochodzące z sezonu letniego 2017:
 • koszt transportu medycznego „air-ambulance” – 380 000 zł,
 • koszt dziennej hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii – 10 000 zł.
Nie mniej ważny jest assistance, czyli po prostu organizacja pomocy. Kupując ubezpieczenie turystyczne mamy pewność, że bariery komunikacyjne (inny język, odmienna kultura) nie opóźnią otrzymania pomocy. W razie wypadku transport do szpitala, miejsce na odpowiednim oddziale czy tłumaczenia ustne i pisemne zapewni nam ubezpieczyciel. Jeśli nieprzyjemna sytuacja przydarzy się na azjatyckich bezdrożach, może okazać się to szczególnie przydatne. Pamiętajmy, że nie w każdym zakątku świata ludzie porozumiewają się po angielsku.

Wybierając się w podróż do Azji, zazwyczaj czeka nas lot z przesiadkami. Rośnie więc ryzyko uszkodzenia walizki i przewożonych sprzętów elektronicznych, zagubienia całego bagażu czy opóźnionych lotów. Warto wybierać takie ubezpieczenie turystyczne, które w pakiecie zapewnia ochronę w razie wystąpienia tego typu zdarzeń.

Błękitne fale oceanu, gorące plaże i wakacyjna atmosfera w trakcie europejskiej zimy przyciągają do Azji coraz więcej surferów z Europy. Jeśli podczas wyjazdu do Tajlandii zamierzasz uprawiać surfing, koniecznie rozszerz ochronę o zwyżkę na uprawianie sportów ekstremalnych. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, również dodaj tę opcję.
 
Ubezpieczenie turystyczne Azja


„Check-list”

Poniższa „check-lista” pomoże Ci w łatwy sposób zweryfikować dobrą polisę turystyczną na wyjazd do Azji. Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać i jakie powinny być ich minimalne limity kwotowe:
 1. koszty leczenia – minimum 600 000 zł, najlepiej nielimitowane,
 2. transport – rzeczywiste koszty, do limitu kosztów leczenia,
 3. pomoc stomatologiczna – minimum 1 500 zł,
 4. pomoc w przypadku zdarzenia związanego z terroryzmem – minimum 200 000 zł,
 5. ubezpieczenie bagażu – TAK,
 6. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego (laptop, aparat, kamera) – TAK,
 7. usługi assistance (organizacja pomocy 24h/dobę) – TAK,
 8. ubezpieczenie podróży samolotem – opcjonalnie,
 9. choroby przewlekłe – opcjonalnie,
 10. sporty wysokiego ryzyka – opcjonalnie.
Przygotuj się, że za takie ubezpieczenie zapłacisz więcej, niż wyjeżdżając na wakacje w Grecji, ale ochrona, którą w zamian dostaniesz, jest Ci po prostu niezbędna.  
 

Pomożemy Ci wybrać najlepszą ochronę

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, na wszystkie pytania dotyczące zakupu polisy turystycznej do Azji odpowiedzą pracownicy naszej infolinii +48 22 529 84 44, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00. Możesz też wysłać do nas wiadomość pocztą elektroniczną na adres kontakt@axa-assistance.pl, na którą jak najszybciej odpowiemy. Życzymy udanego wyjazdu!