Atrakcje w Nicei


Piąte co do wielkości miasto Francji, Nicea, położone na Riwierze Francuskiej w pobliżu Monako, jest w rzeczywistości jej stolicą i jednym z czołowych europejskich ośrodków turystycznych. Od 1969 roku jest miastem partnerskim Szegedu. Miasto liczące 340 000 mieszkańców ma niezwykłe życie, którego jedną z cech charakterystycznych jest Karnawał Kwiatów, po raz pierwszy zorganizowany w 1873 roku. Co roku impreza ma inny motyw przewodni, a w ogromnym korowodzie kwiatów dominują gerbery, lilie i różowe lub fioletowe mimozy. Impreza przyciąga wykonawców i turystów z całego świata, a uczestniczy w niej ponad 1,2 mln osób.

Nicea jest również wyjątkowa pod względem swoich atrakcji, ze śródziemnomorską atmosferą. Stare Miasto, lub Vieux Nicea, jest obowiązkowe, z jego wąskimi uliczkami, które przenoszą turystów w czasie. Promenada Anglików jest uważana za jeden z symboli Nicei, jest to promenada wzdłuż wybrzeża, gdzie spotykają się plażowicze, entuzjaści sportu i zwiedzający. Rynki są również niezwykle słynne, niektóre z nich znajdują się na starym mieście, najbardziej znany jest Cours Saleya, z niezrównanym wyborem kwiatów, warzyw i owoców.

Jeśli bardziej odpowiada Ci kulturalna strona nie będziesz zawiedziony: muzea są bardzo różnorodne, wiele z nich jest bezpłatnych. Publiczne rzeźby są również warte zagubienia się na kilka godzin. Jeśli chcesz zwieńczyć swoje zwiedzanie, udaj się na zamek, z którego rozciąga się wspaniały widok na Niceę i Alpy, ale polecamy również rejs po Morzu Śródziemnym, gdzie nierzadko można zobaczyć delfiny i wieloryby.

Jednym z najważniejszych warunków relaksującego wypoczynku w Nicei jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego!