Uważaj na kontakt telefoniczny, sms’owy i mailowy ze strony nieznanych osob podających się za rzekomych pracowników AXA Partners. Zachowaj czujność! Dowiedź się, jak postępować w takich sytuacjach.

Co jest potrzebne na górską wędrówkę?


Świeże górskie powietrze, cisza, spokój i bliskość natury - to wszystko zalety górskich wędrówek. Nie jest to najpopularniejszy sposób na wypoczynek, ale jeśli dobrze się przygotujesz, możesz bez obaw cieszyć się doskonałym aktywnym wypoczynkiem.

Chociaż wiele zależy od tego, co chcesz zabrać ze sobą na wycieczkę, istnieją pewne elementy wyposażenia, które mogą być przydatne niezależnie od pogody, czasu trwania i lokalizacji. Upewnij się, że skonsultowałeś się z kompetentnym źródłem w sprawie niezbędnego sprzętu, aby nie zostać zaskoczonym podczas podróży.

Przede wszystkim należy być zawsze przygotowanym na ewentualne urazy, ponieważ w górach łatwo o potknięcie się lub poślizgnięcie. Dlatego zawsze miej przy sobie plaster, bandaż, środek antyseptyczny, podstawowe leki, a także trzymaj ubranie w nienaruszonym stanie oraz igłę i nitkę na wypadek, gdybyś potrzebował szybkiej interwencji medycznej po upadku.

Oczywiście będziesz potrzebował plecaka, aby to wszystko zapakować, a jeśli nie chcesz, aby zawartość plecaka zamokła, zaopatrz się w pokrowiec przeciwdeszczowy. Spakuj do torby nie tylko kurtkę przeciwdeszczową, ale także ciepły kombinezon i skarpetki na zmianę, niezależnie od pogody, ponieważ na wyższych odcinkach górskich powietrze może się szybko ochłodzić i mokre ubrania mogą szybko stać się Twoim wrogiem. W dzisiejszych czasach nie ma potrzeby wspominać o telefonie komórkowym, ponieważ jest on zawsze z nami, ale jeśli z jakiegoś powodu nas zawiedzie, dobrze jest mieć kilka narzędzi, które go zastąpią: latarka, mapa, zawsze przy sobie w razie nagłej potrzeby!

Nie zapomnij zabrać ze sobą niezbędnego jedzenia i picia oraz zawsze miej nóż na wypadek, gdybyś musiał pokroić jedzenie. Zadbaj również o swoją skórę - słońce może być niebezpieczne nawet w cieniu, dlatego regularnie stosuj krem z filtrem. Możesz również potrzebować chusteczek higienicznych i papieru toaletowego, więc nie zapomnij o nich.

Większe przygotowanie jest wymagane, jeśli planujesz wielodniową wyprawę w góry i będziesz nocować w schronisku lub namiocie. W tym drugim przypadku niezbędne jest spakowanie śpiwora, worków polietylenowych i wodoodpornych oraz linek do suszenia namiotu. Dodatkowo potrzebny będzie znacznie większy plecak, który pomieści kilkudniowy ekwipunek i jedzenie. Spakowanie przyborów toaletowych i ręczników jest niezbędne, podobnie jak spakowanie wcześniej przygotowanego jedzenia, najlepiej w puszkach. Oczywiście schroniska zapewniają nam znacznie bardziej komfortowe warunki noclegowe, więc jeśli nie upieracie się przy spaniu pod gołym niebem, to jest to opcja, którą warto wybrać.

Na wszystko inne mamy ubezpieczenie rodzinne i grupowe, które opiekuje się nami z daleka podczas naszej podróży, więc możemy skupić się na odpoczynku.

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']