Ile kosztuje podróż, co należy obliczyć przed wyjazdem?


Nie musisz oszczędzać milionów, aby podróżować w dzisiejszych czasach, a jeśli naprawdę chcesz zobaczyć świat i niekoniecznie pragniesz luksusów, ale raczej chcesz zobaczyć zabytki i doświadczyć prawdziwych rzeczy, możesz podróżować z bardzo niskim budżetem.

Co dokładnie powinno być liczone?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest podróż i zakwaterowanie, które można negocjować, więc nie daj się nabrać na pierwszą ofertę, zwłaszcza jeśli lecisz samolotem. Jeśli zarezerwujesz bilet z dużym wyprzedzeniem, możesz wybrać się na bardzo tanią wycieczkę. To samo dotyczy zakwaterowania, jeśli zaczniesz szukać wystarczająco wcześnie, możesz dostać dobre mieszkanie lub nawet ładny pokój hotelowy w dobrej cenie. Warto też wziąć pod uwagę zmieniające się pory roku. Jeśli nie trzymamy się kurczowo sezonu turystycznego, znów możemy sporo zaoszczędzić. Do tego wszystkiego należy doliczyć koszty transportu lokalnego, biletów wstępu na plaże i do muzeów oraz wyżywienia. Możemy zarezerwować nocleg z wyżywieniem, albo zająć się tym sami. Często pomijamy to w kalkulacji.

Ale za granicą wszystko jest inaczej - na pewno nie ominą nas lokalne przysmaki, a jest szansa, że na czas wyjazdu wstrzymamy się z dietą, więc na jedzenie będziemy musieli wydać co najmniej półtora raza więcej niż w domu.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego jest jednym z najważniejszych warunków spokojnej podróży.