Kraje, do których nie zaleca się podróżowania


Planując podróż, musisz wziąć pod uwagę nie tylko swoje podstawowe potrzeby i pragnienia, ale także aktualną sytuację w miejscu, które planujesz odwiedzić. Podróż do wybranego przez Ciebie kraju może być w danym momencie niewskazana, np. z powodu klęski żywiołowej, zagrożenia epidemią lub nawet sytuacji wojennej.

Oczywiście prawie zawsze można się o nich dowiedzieć z gazet i wiadomości, ale warto sprawdzić na oficjalnej stronie rządu, czy wybrana przez Państwa destynacja jest odpowiednia dla Państwa podróży w danym czasie. Istnieją kraje, w których obowiązują aktualne i powszechnie znane zakazy, takie jak Afganistan, Algieria, Azerbejdżan, Pakistan czy Syria - kraje te znajdują się na liście obszarów niezalecanych do podróżowania jako zagrażające życiu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu zaleca, aby podróże do wszystkich obszarów znajdujących się na liście były podejmowane wyłącznie ze zwiększoną ostrożnością i rozwagą oraz ze świadomością sytuacji w kraju.

Lub, jeśli to możliwe, unikaj tych obszarów, dopóki nie zmieni się status quo. Dlatego przed podróżą należy zapoznać się z sytuacją w danym kraju i podróżować do obszarów niezalecanych tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.

Gdziekolwiek podróżujesz, upewnij się, że wybrałeś odpowiednie ubezpieczenie rodzinne i grupowe!