Lista rzeczy do spakowania w podróży


Aby uniknąć stresu podczas przygotowań do wakacji, zawsze dobrze jest sporządzić przemyślaną listę rzeczy do zrobienia i spakowania. Dobrze przygotowana lista może okazać się ratunkiem, ponieważ nawet gdybyś przypomniał sobie o jakiejś rzeczy w ostatniej chwili to i tak większość będzie już spakowana.

Dokumenty osobiste są niezbędne w podróży: zabronione jest podróżowanie bez dowodu osobistego i karty ubezpieczenia społecznego. Sprawdź, czy potrzebujesz paszportu, aby dotrzeć do celu, a jeśli tak, nie zapomnij go z domu. Jeśli wynajmujesz samochód, nie zapomnij o prawie jazdy, a jeśli lecisz samolotem, warto mieć przy sobie bilet lotniczy. Oprócz dokumentów, niezbędne są leki, więc zabierz wszystkie tabletki, które zażywasz regularnie oraz rzeczy potrzebne w nagłych wypadkach: środki uśmierzające ból głowy, opatrunki na rany, bandaże, itp.

Ważne jest, aby upewnić się, że twoje urządzenia elektryczne są naładowane, więc ładowarki nie powinny być pozostawione bez opieki, a maszynki do golenia i prostownice do włosów mogą być niezbędne. W zależności od celu podróży i czasu spędzonego na miejscu, spakuj odpowiednią ilość ubrań na zmianę, być może sprzęt do wędrówek i nie zapomnij o kosmetykach. A jeśli podróżujesz z dziećmi, pamiętaj również o ich potrzebach.

Nie pomijaj na swojej liście odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego!