Najlepsze chorwackie plaże


Chorwacja jest łatwo dostępna i stanowi popularny cel podróży dla urlopowiczów. Jest tu wiele do zobaczenia i zrobienia, z pięknymi plażami i wycieczkami. Zebraliśmy razem kilka najbardziej spektakularnych i klimatycznych plaż, które Chorwacja ma do zaoferowania na ponad 5.000 kilometrach swojego wybrzeża.

Plaża Zlatni Rat, specjalny odcinek plaży na wyspie Brac, rozciągający się w głąb morza, z plażą pokrytą drobnym żwirkiem, krystalicznie czystą wodą i wielkimi możliwościami dla miłośników sportów wodnych. Dla tych, którzy pragną prawdziwego spokoju, plaża Proizd jest koniecznością, chociaż do plaży można dostać się taksówką wodną z Vela Luka, ale warto ponieść dodatkowy koszt taksówki. Prawdziwe rajskie otoczenie czeka.

Rajska plaża jest popularną plażą na wyspach Rab dla tych, którzy chcą być w zgiełku. Doskonały wybór dla małych dzieci, 1,5 kilometrowy odcinek plaży oferuje odwiedzającym bogactwo restauracji i hoteli. Na koniec, nie przegap Omis, gdzie na osłoniętej plaży możesz poczuć urok starego miasta.

Źródło: https://utazomajom.hu/top-10-tengerpart-horvatorszagban/

Oprócz najpiękniejszego dla nas chorwackiego wybrzeża, ważny jest również wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego!