Najlepsze miasta europejskie


Podróżowanie po Europie jest teraz prawie tak łatwe, jak pozostanie w naszych granicach. Przyjrzyjmy się miastom, które koniecznie powinieneś odwiedzić podczas podróży! Dla tych, którzy mają ochotę na słodkości, Bruksela jest domem gofrów i czekolady, gdzie style gotycki i barokowy łączą się w magiczną mieszankę. Już sam Grand Place ma niesamowitą atmosferę, nie wspominając o zacisznych uliczkach i pchlich targach. Jeśli jesteś w Brukseli, nie możesz wyjechać bez wycieczki do Brugii, gdzie czeka na Ciebie dziewicze, średniowieczne miasto. Miasto, zawsze spowite mgłą, ma niepowtarzalną atmosferę, a jego centrum jest prawie niezmienione od czasów średniowiecza: pełne kanałów, kościołów i młynów.
Po przylocie do Stambułu pierwsze kroki skierujesz na europejską ziemię, ale po przekroczeniu mostu Bosfor wkrótce znajdziesz się w Azji. Miasto 3113 meczetów jest nie tylko bogate w historyczne cuda, ale co ciekawe, należy do dwóch kontynentów.

Kierując się w przeciwnym kierunku, szwajcarskie miasteczko liczące zaledwie 133 mieszkańców, nazwane tak od piwa, jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. Berno jest malownicze i ma kilka naprawdę wyjątkowych szerokich ulic wyłożonych pięknymi fontannami. Wreszcie miasto romansu, Paryż, jest obowiązkowym punktem programu dla wszystkich zakochanych, którzy muszą się tu wybrać i spojrzeć na miasto z wieży Eiffla.

Przed wizytą w mieście warto wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.