Najlepsze węgierskie miasta


Węgry są domem dla wielu bajecznych miast, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz. Trudno powiedzieć, które z nich jest najpiękniejsze. Niemniej jednak, wymienimy niektóre z wielu możliwości.

Przede wszystkim Budapeszt i jego okolice, które oferują nam milion możliwości i twarzy. Potrafi zaskakiwać każdego dnia, nawet gdy się tam mieszka - każdy spacer może być nowym odkryciem. Możesz spacerować po centrum miasta, wśród budynków pełnych historii, lub piknikować w przyjemnym otoczeniu przyrody, jeśli masz na to ochotę. Niedaleko stolicy, tuż za granicą, znajdziesz się w Szentendre, mieście romantyzmu i brukowanych uliczek, gdzie musisz zatrzymać się przynajmniej na lody.

Kierując się w stronę jeziora Balaton, warto wybrać się na półwysep Tihany, jedną z najpiękniej położonych miejscowości na Węgrzech, z zachwycającymi walorami przyrodniczymi i słynnym echem Tihany. A jeśli chcesz spędzić czas w prawdziwym historycznym mieście, nie powinieneś przegapić Sopron i Kőszeg, z których oba mają bajkową atmosferę, podobnie jak Eger po przeciwnej stronie kraju.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego jest również ważny przed rozpoczęciem podróży krajowych!