Najlepsze włoskie wybrzeże


Włochy to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych dla turystów, z setkami kilometrów wybrzeża rozciągającego się na Morzu Śródziemnym, bogactwem plaż i kurortów. Gdziekolwiek się udasz, znajdziesz wspaniałe krajobrazy.

Jeśli wybierzesz zachodnią część półwyspu, możesz popływać w Morzu Tyrreńskim, jeśli wybierzesz część wschodnią, w Morzu Adriatyckim, a na południu, w pobliżu Sycylii, Morze Jońskie obmywa swoje piaszczyste brzegi. Bibione, na wybrzeżu Adriatyku, ze swoimi kilometrami piaszczystych plaż i tętniącym życiem miastem, jest jedną z najbardziej popularnych plaż wśród turystów. Innym popularnym miejscem na wybrzeżu Adriatyku jest Cattolica, która wyróżnia się tym, że posiada plażę oddaloną od miastowego zgiełku i hałasu.

Jeśli jednak wolisz ciszę i spokój od, wybierz się do La Spezia, wybrzeża, które jest idealnie spokojne i łatwo jest się z niego dostać do wielu innych wspaniałych miast, w tym do Toskanii. Jest to więc nie tylko świetna propozycja dla miłośników sjesty, ale także dla amatorów pieszych wędrówek.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego jest niezbędny dla bezpiecznego wypoczynku na plaży!