Najpiękniejsze europejskie wyspy


Każda wyspa ma swój szczególny, mistyczny urok, a na każdej z nich można spędzić wspaniałe wakacje w otoczeniu malowniczych krajobrazach i nad wodą. Dlatego też wszystkie wyspy są popularnymi celami turystycznymi. Aby cieszyć się tak magicznymi wakacjami, nie trzeba wyjeżdżać daleko - wystarczy podróżować po Europie, aby w ciągu kilku godzin lotu przenieść się w wyjątkowe miejsce.

Uważana za jedną z najpiękniejszych wysp w Europie, Santorini, gdzie Morze Egejskie obmywa jej brzegi, nie jest tak naprawdę wyspą, ale grupą wysp powstałych w wyniku wybuchu wulkanu. Idealna sceneria dla romansu i kulinarnych rozkoszy. Majorka ma coś dla miłośników przygód i relaksu, ale bez względu na to, który obóz wybierzecie, pamiętajcie, aby uwzględnić w nim długi spacer, ponieważ miasta są połączone wspaniałymi szlakami pieszymi i rowerowymi.

Wizyta na Maderze może równie dobrze zaprowadzić Cię do Afryki, ponieważ wyspa leży na granicy, ale nadal jest częścią Portugalii. Wyspa jest jak ogromny ogród botaniczny, z pięknymi roślinami i plantacjami na każdym kroku. Teneryfa jest wyspą wiecznej wiosny, a średnia temperatura zimą wynosi 17 stopni. Oprócz uzdrowisk, na urlopowiczów czekają malownicze krajobrazy i ekscytujące wyprawy na wulkany.

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na tę najbardziej atrakcyjną wyspę.