Najpiękniejsze greckie wyspy


Idealne plaże z białym piaskiem, malownicze wioski rybackie, tak wiele urokliwych, odosobnionych zatoczek czekających na odkrycie. Grecja to ponad 200 wysp, więc wybór jednej destynacji nie jest łatwym zadaniem. Dlatego, aby Ci pomóc, zebraliśmy kilka wysp, które powinny znaleźć się na Twojej liście obowiązkowych miejsc do odwiedzenia.

Korfu i Kreta to dwie najpopularniejsze wyspy w kraju, obie są popularnymi miejscami wypoczynku. Nie jest to przypadek, ponieważ oprócz niesamowitych cudów natury, obie wyspy mogą pochwalić się uroczymi wioskami rybackimi i architektonicznymi perełkami. Jeśli wybierasz się do Grecji jako odkrywca starożytnej kultury, a także plaży, wyspa Southos jest zdecydowanie miejscem, do którego powinieneś się udać. Tutaj na każdym kroku natkniesz się na grecką historię, dzięki licznym wykopaliskom, starożytnym ruinom i muzeom.

A dla miłośników romansu, Symi jest wyspą ukrytych plaż i olśniewających kolorów - wioska licząca 2600 mieszkańców jest oszałamiająco tętniącym życiem miejscem, które warto odwiedzić. Przytulne tawerny i kolorowe porty powitają Cię, jeśli zdecydujesz się pozostać na wyspie. A jeśli kuszą Cię pocztówki, wybierz się na prawdziwą klasyczną wyspę Santorini, gdzie odcienie niebieskiego są tak doskonałe, że każdy mógłby się w nich zakochać w mgnieniu oka.

Źródło: https://utazomajom.hu/101-varazslatos-sziget-gorogorszagban/

Przed podróżą na dowolną grecką wyspę najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.