Najpiękniejsze kraje


Niezależnie od tego, czy lubisz wakacje i podróże bliskie czy dalekie, zebraliśmy dla Ciebie kilka naprawdę pięknych krajów, które warto wpisać na swoją bucket list, niezależnie od odległości czy kontynentu. Dla miłośników wędrówek najlepszą opcją będzie Walia, która jest krajem członkowskim Wielkiej Brytanii oraz prawdziwym rajem dla kajakarzy, z górami idealnymi do wspinaczki i pięknymi wybrzeżami.

Na nieco większą skalę, ale zdecydowanie warto rozważyć podróż do USA, gdzie Wielki Kanion czy Park Narodowy Yosemite są z pewnością warte zobaczenia. Na dodatek już sama myśl o drapaczach chmur i atmosferze Nowego Jorku zapiera dech w piersiach. Trzymając się języka angielskiego, nie możemy zapomnieć o Anglii, gdzie niezliczone idylliczne uliczki i ścieżki, które przecinają kraj, wabią nas wraz z milionami rzeczy do zobaczenia i zrobienia.

Nowa Zelandia, podobnie jak Walia, jest również rajem dla miłośników przyrody z jej sennymi wybrzeżami i bajkowymi krajobrazami. A spacer po regionie Marlborough może zakończyć się wspaniałym wieczorem przy białym winie w typowej dla tego regionu atmosferze. A dla tych, którzy szukają malowniczych plaż, Włochy są miejscem, do którego warto się wybrać, z bajkowymi wioskami rybackimi i aż trzema morzami, w których można się zanurzyć podczas jednej wycieczki. A Islandia jest warta podróży już dla samej wspaniałej naturalnej scenerii i zorzy polarnej.

Oprócz wyboru najpiękniejszego kraju, ważne jest również wybranie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego!