Najpiękniejsze węgierskie wioski


Węgry są jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych, co nie jest przypadkiem, ponieważ są one pełne cudów. Nie trzeba jechać daleko, aby znaleźć się w magicznym krajobrazie, wystarczy przejrzeć mapę Węgier, a na pewno uda Ci się zorganizować idealny urlop.

Warto odwiedzić nawet najmniejsze wioski, gdyż to właśnie w nich często można znaleźć najpiękniejsze zabytki. Jednym z takich przykładów jest liczący zaledwie 800 mieszkańców Cégénydányád nad brzegiem rzeki Szamos, z urokliwymi wystawami i ogrodami zamku Kölcsey-Kende. Miłośnicy średniowiecza nie powinni przegapić Csaroda, gdzie można wejść do Kościoła Uśmiechniętych Świętych w którym znajduje się pełno ciekawych fresków. Ale również w Egerszalók łatwo poczuć się jak w przeszłości, wędrując po tufowych budynkach z XVII i XVIII wieku lub oglądając historię okolicy w kinie 3D.

Można także odwiedzić kolonię artystów w prawdziwych jaskiniach w Noszvaj w Bükk - co ciekawe, te jaskinie były zamieszkane jeszcze w ubiegłym wieku. Prawdziwą gratką dla miłośników tajemnic będzie także Satu Marecica, z niezwykłym brukiem w kształcie łodzi. Jeśli jednak chcesz po prostu odpocząć i kontemplować jezioro Balaton, wybierz się do Palóznaku, gdzie znajdziesz prawdziwą wiejską atmosferę i nieopisany spokój.

Przed rozpoczęciem podróży krajowej ważne jest, aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne!