Pogoda na Bali


Pogoda na Bali jest ogólnie podzielona na dwie pory roku, suchą i mokrą, ale ta wyspa w Indonezji ma o wiele bardziej złożony klimat. Na Bali panują doskonałe warunki i nie przez przypadek kraj ten stał się najpopularniejszą i jedną z najlepszych na świecie destynacji turystycznych, jednak w zależności od tego, kiedy planujemy podróż, należy dokładnie sprawdzić warunki.

Pora sucha, o której mowa powyżej, trwa od maja do października, natomiast pora deszczowa od listopada do kwietnia. To właśnie stanowi różnicę, ponieważ temperatury utrzymują się na stałym poziomie 30-31 stopni Celsjusza przez cały rok, a co jest naprawdę wyjątkowe, prawie nigdy nie jest zimniej niż 24 stopnie. Dzięki tej stabilności, morze jest również niezmiennie przyjemne, oscylując między 27 a 29 stopni. Wilgotność jest stale wysoka, od 60 do 70 procent na poziomie podstawowym i może osiągnąć 90 do 95 procent w okresach deszczowych i wzdłuż wybrzeża. Wiatry nie są znaczące, ale jeśli już wieją, to głównie w lipcu i sierpniu. To, co również definiuje wyspę, to wiatry monsunowe. Czasami pada codziennie przez długi czas i nie są to tylko prysznice: kiedy już pada, to jest to ulewa trwająca godzinami.

Większość ludzi powiedziałaby, że okres od kwietnia do września to najlepszy czas na odwiedzenie wyspy, ponieważ pogoda na Bali jest najbardziej przyjemna dla europejskich gustów, a najbardziej oblegany sezon trwa od końca czerwca do września. Jeśli wybierzesz się w podróż zaraz po porze deszczowej, zobaczysz przyrodę w jej najlepszej okazałości z najbardziej bujną zielenią oraz z największymi opadami deszczu.

Kiedykolwiek podróżujesz na Bali, najważniejszą rzeczą jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego!