Pogoda na Wyspach Kanaryjskich


Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa, La Palma, Gomera, El Hierro - Wyspy Kanaryjskie składają się z siedmiu oddzielnych wysp i są rajem dla turystów, mieszka tu 2,1 miliona osób, z których większość pracuje w branży turystycznej, według ostatnich danych.

Wyspy Kanaryjskie w Hiszpanii mają wspaniałą pogodę, z przyjemną i przewidywalną ciepłą pogodą w lecie. Wynika to z suchych wiatrów pasatowych, ale ogólnie rzecz biorąc, na pogodę na wyspach największy wpływ mają wiatry przeważające, których wyróżnia się jedenaście rodzajów. Najgorętsze miesiące to lipiec i sierpień, kiedy jest mało chmur, a temperatury sięgają 40 stopni Celsjusza. Nie jest to przeciętna, ale raczej przyjemna ciepła pogoda, odpowiednia nie tylko do wyjścia na plażę, ale także do zwiedzania i wędrówek. Niekoniecznie trzeba zwracać uwagę na termometr, liczy się temperatura, na którą ma wpływ nasłonecznienie i wilgotność powietrza.

Jeśli planujesz wakacje na wyspach, warto sprawdzić, jakie wiatry panują w wybranym przez Ciebie terminie. Wyspy Kanaryjskie mogą się poszczycić pogodą z największą ilością godzin słonecznych w Europie. Jest to około 3.000 godzin rocznie. Styczeń i luty to najzimniejsze miesiące, z opadami śniegu w górach. Jeśli chodzi o ocean, to nie trzeba się go obawiać, można w nim pływać prawie przez cały rok. Nie jest najcieplejszy, ale w lecie ma od 22 do 24 stopni. W zimie również nie można narzekać, temperatura spada tylko o pięć lub sześć stopni, co sprawia, że jest idealna do nurkowania.

Kiedy wybierasz się na Wyspy Kanaryjskie, wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego jest kluczowy!