Pogoda w Egipcie


Egipt, w Afryce Północnej, ma strefowy klimat pustynny, co oznacza, że średnie temperatury i opady deszczu mogą się znacznie różnić w zależności od obszaru. W dwudziestym dziewiątym co do wielkości kraju świata warunki nad wodą bardzo różnią się od tych na pustyni, nie wspominając o sytuacji wzdłuż 6650-kilometrowej rzeki Nil.

Ogólnie rzecz biorąc, trudno jest zdefiniować, jaki jest Egipt pod względem pogody, ale jeśli spojrzymy na klasyczne kurorty wakacyjne takie jak Hurghada, Sharm El-Sheikh czy Marsa Alam, wspólnym czynnikiem jest to, że lata są długie i suche, a zimy krótkie i deszczowe, podczas gdy w innych częściach kraju może się zdarzyć, że przez lata nie pada. Od marca do listopada dominuje lato i słońce, ale okres od grudnia do lutego, znany jako miesiące zimowe, jest również przyjemnie ciepły, co wielu ludzi woli od upałów. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Aleksandria tylko raz przekroczyła 30 stopni Celsjusza (86 stopni Fahrenheita), podczas gdy w Asuanie średnia miesięczna temperatura przez trzy miesiące z rzędu wynosiła 41 stopni Celsjusza (41 stopni Fahrenheita), a rekordowo 51 stopni Celsjusza (51 stopni Fahrenheita), widać, jak różna jest sytuacja w całym kraju.

Jeśli chcesz się dobrze bawić, nie planuj całego czasu poświęconego na zwiedzanie na środek dnia kiedy to słońce jest najbardziej uciążliwe. Na ten okres polecamy przyjemną wodę morską. Miastom położonym na dużych wysokościach nie jest obcy śnieg, nawet w okresie letnim. Kraj jest często podzielony na trzy pory roku, jedną zimową i dwie letnie, z których pierwsza jest łagodniejsza, a druga gorętsza. Nawet jeśli wieje wiatr, nie czyni go to przyjemniejszym, ponieważ powietrze jest bardzo gorące.

W przypadku podróży do Egiptu wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego jest sprawą najważniejszą!