Pogoda w Hurghadzie


Hurghada, główne egipskie miasto na wybrzeżu Morza Czerwonego, słynie z kurortów i turystyki, więc można sobie wyobrazić, że warunki pogodowe są tu wyjątkowe. W Egipcie wyróżnia się trzy pory roku: zimę oraz pierwsze i drugie lato, pierwsze od połowy marca do połowy lipca, a drugie od lipca do połowy listopada. Oficjalnie jest to jeden sezon, ale można go podzielić na dwie części.

Niezależnie od aktualnej średniej temperatury, Hurghada jest dobrym wyborem ze względu na pogodę i zawsze warto tam pojechać. Tak na prawdę pogoda jest dobra przez cały rok. Jest albo ciepło, albo jeszcze cieplej. Zimy są zupełnie inne niż w Europie, średnie temperatury to przyjemne 26-28 stopni Celsjusza, a nad morzem 23-25 stopni, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla tych, którzy lubią plażować, ale mają awersję do upałów. Tak zwane pierwsze lato jest cieplejsze, ale wciąż znośne, podczas gdy w drugim lecie temperatury wzrastają do 40 stopni, więc jest to miejsce tylko dla tych, którzy kochają palące słońce i upał. Prawdopodobnie nie trzeba tego mówić, ale odpowiednie nawilżenie i ochrona przed słońcem są ważne przez cały rok, a jeszcze bardziej od lipca do listopada. Jeśli zwiedzanie, poznawanie okolicy i działalność kulturalna są tym, co lubisz najbardziej, zrób rezerwację zimą, ponieważ jest wtedy mniej tłumów, a dłuższe spacery są przyjemniejsze w niższych temperaturach.

Ale jeśli lubisz nurkować, możesz pojechać w każdej chwili, woda jest trochę chłodniejsza w zimie, ale w lecie może być bardzo ciepła, nawet do 32 stopni, a dzika przyroda jest zawsze spektakularna.

Niezależnie od pory roku, w której zdecydujesz się podróżować, wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego jest niezbędny!

Nasz następny artykuł:
Pogoda w Egipcie