Pomyśl przed podróżą!


Ważne jest, aby dokładnie zaplanować wyjazd na wakacje, nawet jeśli masz już dobrze ugruntowane miejsce, do którego rodzina jeździ co roku. Pierwszą kwestią jest sam cel podróży: czy wybieramy to, co znane, czy szukamy nowej opcji?

Cel podróży zależy od pory roku, od tego, ilu z nas jedzie i czy mamy dzieci lub czy z nimi podróżujemy. Mogą one wymagać dodatkowej opieki w zależności od ich wieku, co może mieć wpływ na cel podróży. O celu podróży można dowiedzieć się wcześniej z książek podróżniczych lub z Internetu. Kiedy już to zrobisz, możesz zaplanować swoją trasę - możesz skorzystać z serwisów planujących podróże, aby dowiedzieć się, co jest dostępne i jakie są ewentualne zmiany w ruchu drogowym. Oczywiście, są sytuacje, w których nie ma wątpliwości, który pojazd należy wziąć, ale możesz mieć więcej niż jedną opcję. W takich przypadkach, szybki stosunek kosztów do czasu rozstrzyga sprawę.

A przed spakowaniem warto zrobić listę w zależności od przewidywanych warunków. Jeśli przewidywane jest pełne wyżywienie, wystarczy spakować rzeczy osobiste, przybory toaletowe, odzież na zmianę, leki, paszport i ubezpieczenie podróżne. Sprawdź, bo niektóre kraje mogą wymagać szczepień, a dobrze jest nie dowiadywać się o tym czekając na lot.

Upewnij się również, że masz odpowiednie ubezpieczenie podróżne z wyprzedzeniem!