Rozkład lotów


Kiedy podróżujemy samolotem, zazwyczaj planujemy podróż z dużym wyprzedzeniem, a linie lotnicze są w tym bardzo pomocne, ponieważ rozkłady lotów są zazwyczaj dostępne na około 300 dni przed odlotem. Jeśli wiesz, które linie lotnicze latają do Twojego kraju lub miasta docelowego, najprostszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest sprawdzenie strony internetowej linii lotniczej.

Na przykład, jeśli wybierasz się do Paryża, Air France jest pierwszym miejscem, którego powinieneś szukać, a jeśli wybierasz się do Wiednia, Wizz Air jest pierwszym wyborem. Jednak istnieje również wiele stron kolekcjonerskich, gdzie nie trzeba się zastanawiać nad wyborem odpowiedniej linii lotniczej, ale tak jak w normalnym rozkładzie lotów, wystarczy wpisać gdzie chcemy jechać i kiedy, a system wyświetli listę opcji. Zazwyczaj na tych stronach możemy zarezerwować bilety.

Na stronie Międzynarodowego Lotniska im. Liszta Ferenca możemy sprawdzić zarówno odlatujące, jak i przylatujące loty oraz zarezerwować lub kupić interesujący nas bilet. Znajdziesz tu również wszystkie potrzebne informacje o lotnisku, takie jak informacje o parkingach i bagażu. Ale jeśli podróżujesz do Londynu, Berlina lub innego dużego europejskiego miasta, Skyscanner lub Azair.eu są również doskonałymi źródłami informacji.

Oprócz rozkładów lotów, ważne jest również, aby dowiedzieć się o możliwościach ubezpieczenia podróżnego!

Nasz następny artykuł:
Czy powinienem podróżować za granicę taksówką lub innym środkiem transportu?