Ubezpieczenie podróżne dla dzieci


W przypadku podróży rodzinnych, obowiązkiem rodzica jest wykupienie ubezpieczenia podróżnego dla dziecka. Może to być konieczne podczas wyjazdu na narty lub na plażę, ponieważ istnieje wiele zagrożeń, które mogą pojawić się podczas podróży i podczas pobytu za granicą. Aktywny tryb życia dzieci zwiększa ryzyko wypadków, ponieważ nie zawsze poświęcane im jest dostatecznie dużo uwagi, a dzieci nie zawsze zachowują ostrożność podczas biegania, skakania czy wspinania się. Szczególnie w nowym miejscu i podczas doświadczania nowych rzeczy, w ferworze nowych doświadczeń mogą zdarzyć się wypadki, co może być powodem do jeszcze większych zmartwień podczas pobytu za granicą, ponieważ w obcym kraju mogą pojawić się nieoczekiwane koszty. Oprócz wypadków, dzieci mogą również zachorować na wakacjach, ponieważ mają znacznie słabszy system odpornościowy i mogą być bardziej wrażliwe na nowe rzeczy, takie jak lokalne jedzenie lub woda z kranu, a także są bardziej narażone np. na udar słoneczny.

Dobra wiadomość jest taka, że dzięki rządowemu dekretowi o powszechnym ubezpieczeniu dzieci i młodzieży od następstw nieszczęśliwych wypadków, dzieci są objęte państwowym ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków, ale nie zawsze. Na przykład, jeśli dziecko doznało uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia lub wypadku, który jest trwały w ciągu dwóch lat. Warto też pamiętać, że przy odpowiednim ubezpieczeniu ochroną objęte są nie tylko drobne urazy czy złamania kości, ale także inwalidztwo powypadkowe, z którym wiąże się wiele dodatkowych kosztów, czy to transportu, czy pomocy medycznej. Mimo że ogólne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży obejmuje wszystkie dzieci w wieku od 3 do 18 lat, wielu rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy. Mimo, że nie obejmuje ono wszystkiego, to i tak warto o nim wiedzieć, gdyż jest to ubezpieczenie finansowane przez państwo, a wybranie dodatkowego, uzupełniającego ubezpieczenia turystycznego dla dzieci zapewni nam większy spokój podczas podróży.

Warto też wykupić ubezpieczenie rynkowe z dodatkowymi usługami. Podwójne ubezpieczenie oznacza oczywiście podwójną ochronę: w razie problemu zapłaci ubezpieczyciel wyznaczony przez państwo i ten, z którym kontaktujemy się prywatnie. Pamiętaj, że koszt ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków to ułamek kosztów leczenia za granicą, dlatego zawsze lepiej ubezpieczyć najmniejszych członków rodziny i nie warto na tym oszczędzać. W przypadku wykupienia ubezpieczenia dla całej rodziny mogą pojawić się znaczące zniżki: nierzadko ubezpieczyciele oferują 50, a w skrajnych przypadkach nawet 100 procent zniżki na składkę za dziecko, dlatego warto być ostrożnym i zawsze pytać o zniżki przed wykupieniem ubezpieczenia podróżnego.

Warto również skorzystać z tego rozwiązania, jeśli podróżujesz z dużą rodziną lub w grupie, ponieważ przy wykupieniu rodzinnego lub grupowego ubezpieczenia turystycznego, ubezpieczenie dzieci może być zorganizowane za niewielką kwotę lub nawet za darmo. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie, warto skorzystać z internetowych portali porównawczych, które szeregują opcje na podstawie indywidualnej analizy Internal stosunku jakości do ceny, co znacznie ułatwia i przyspiesza podjęcie decyzji, a także daje pewność, że będziesz chroniony najlepszym ubezpieczeniem na wakacje.

Nie należy koniecznie szukać najtańszej oferty, ale takiej, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oferuje najbardziej kompletny pakiet usług na czas podróży. Warto również wspomnieć, że jeśli dziecko nie podróżuje z nami, ale np. z placówką oświatową i jest objęte grupowym ubezpieczeniem dziecka lub ucznia, możemy również zawrzeć z nim dodatkową polisę na wypadek nieszczęśliwego wypadku. Dlatego zdecydowanie warto wykupić ubezpieczenie podróżne dla dziecka, nawet jeśli posiada ono już jakąś formę ubezpieczenia.

Małe dzieci są jeszcze mniej samodzielne i dlatego są bardziej narażone na niebezpieczeństwo podczas zwiedzania nieznanego kraju, ponieważ nie tylko ich uwaga, ale także uwaga rodziców może być rozproszona. Dlatego dla spokoju i bezpieczeństwa wszystkich osób, oprócz pilnowania dzieci i opieki nad nimi, zawsze warto wykupić ubezpieczenie podróżne dla dzieci. Najlepsze polisy nie tylko wspierają dziecko, ale także pokrywają wydatki rodzica np. w przypadku pobytu w szpitalu lub pokrywają koszty nieplanowanego wyjazdu do domu dla całej rodziny, co w tej sytuacji może być ogromną pomocą i zdjąć z jego barków duży ciężar. Sprawdź, jakie opcje oferuje nasze ubezpieczenie podróżne dla dzieci!