Uważaj na kontakt telefoniczny, sms’owy i mailowy ze strony nieznanych osob podających się za rzekomych pracowników AXA Partners. Zachowaj czujność! Dowiedź się, jak postępować w takich sytuacjach.

Wskazówki dotyczące pakowania walizek w podróży


Zrób listę rzeczy do spakowania!

Aby uniknąć stresu podczas przygotowań do wakacji, dobrze jest sporządzić przemyślaną listę rzeczy do zrobienia i spakowania. Dobrze przygotowana lista może okazać się ratunkiem, ponieważ nawet jeśli przypomnisz sobie o czymś na moment przed wyjazdem to i tak większość rzeczy będzie już spakowanych. Dokumenty osobiste są niezbędne w podróży: zabronione jest podróżowanie bez dowodu osobistego i karty ubezpieczenia społecznego. Sprawdź, czy potrzebujesz paszportu, aby dotrzeć do celu, a jeśli tak, nie zapomnij go z domu. Jeśli wynajmujesz samochód, nie zapomnij o prawie jazdy, a jeśli lecisz samolotem, warto mieć przy sobie bilet lotniczy. Oprócz dokumentów, niezbędne są leki, więc zabierz wszystkie tabletki, które zażywasz regularnie oraz rzeczy potrzebne w nagłych wypadkach: środki uśmierzające ból głowy, opatrunki na rany, bandaże, itp.

Stwórzmy własne pudełko podróżne!

Dobrze przemyślany i zaplanowany zestaw podróżny może uchronić nas przed ewentualną chorobą lub drobnym urazem, który mógłby odcisnąć piętno na całych wakacjach. Ale jakie leki należy spakować do walizki? Być może jednym z najczęstszych i najbardziej nieprzyjemnych problemów, które potrafią zepsuć nam humor jest ból głowy. Na przykład, różnica ciśnień podczas lotu lub ekstremalne temperatury w miejscu docelowym mogą powodować bóle głowy, więc zawsze miej przy sobie leki na ból głowy w razie nagłej potrzeby.

Niezależnie od tego, czy podróżujesz z dziećmi czy nie, drobne wypadki, takie jak zadrapanie kolana czy skaleczenie nogi na muszli, mogą zdarzyć się w każdej chwili. W takim przypadku dobrze jest mieć zawsze pod ręką jakiś środek dezynfekujący, płyn lub proszek, aby uniknąć infekcji. Dotyczy to również różnych ukąszeń owadów i oparzeń słonecznych, które zawsze stanowią wysokie ryzyko podczas podróży w lecie. Nie zapomnijcie więc z domu kremu z filtrem i kremu na oparzenia słoneczne i ukąszenia owadów!

Zastanówmy się, jakie ubrania są nam naprawdę potrzebne!

Pamiętaj o następujących kwestiach przy wyborze stroju: Na ile dni wyjeżdżasz? Jakie są prognozy pogody? Jakie są przewidywane prognozy? A w ciągu dnia? A wieczorem? Jakie są nasze plany? Czy będziemy na plaży? Czy wspinamy się po górach, wędrujemy? Czy idziemy do eleganckiej restauracji lub na nocne wyjście? Jakiego rodzaju strój jest potrzebny na zajęcia? Co to za strój, który jest wręcz wielofunkcyjny? Czy są takie, które możemy nosić na wiele okazji?

Interesujący fakt: zasada 15-1500

Internal Te rzeczy, które "mogą mi się przydać", które można kupić za około 1500 HUF w ciągu 15 minut podczas podróży, nie są warte włożenia do walizki. Warto pomyśleć o tym przy pakowaniu!

Bądź przygotowany na każdą ewentualność, wykup ubezpieczenie podróżne, na którym zawsze możesz polegać!