Uważaj na kontakt telefoniczny, sms’owy i mailowy ze strony nieznanych osob podających się za rzekomych pracowników AXA Partners. Zachowaj czujność! Dowiedź się, jak postępować w takich sytuacjach.

Wskazówki dotyczące zużycia wody z kranu


Wiele osób w niektórych krajach nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele substancji zawartych w wodzie z kranu może być szkodliwych dla naszego zdrowia. Nie zepsuj sobie urlopu niewiedzą na temat zużycia wody z kranu i nie wpakuj się w kłopoty!

Chociaż kraje Unii Europejskiej mają ścisłe przepisy dotyczące monitorowania bezpieczeństwa wody pitnej, WHO ostrzega, aby zachować ostrożność przy gaszeniu pragnienia wodą z kranu w obcym kraju. Oczywiście, najprostszym rozwiązaniem byłoby zawsze pić wodę butelkowaną w ciągu tych kilku dni, ale nawet wtedy trzeba być czujnym - łatwo jest dostać potencjalnie złą jakość wody do swojego systemu, jeśli nie jest się ostrożnym.

Najlepiej jest najpierw sprawdzić na stronie internetowej urzędu konsularnego kraju, do którego się wybierasz i dowiedzieć się, czy woda z kranu jest dostępna. Lepiej wiedzieć, czego się spodziewać podczas urlopu, niż być zaskoczonym po przyjeździe. Jeśli widzimy, że woda z kranu nie jest zalecana w miejscu, do którego się wybieramy, możemy być przygotowani poprzez odpowiednie spakowanie naszego zestawu podróżnego, tak aby w razie przypadkowego dostania się wody z kranu do naszego organizmu, móc poradzić sobie z problemem.

Mimo naszych starań, może się to jednak zdarzyć - czy to kostka lodu zrobiona z wody z kranu, czy przypadkowy łyk wody połknięty podczas mycia zębów, nie zawsze możemy temu zapobiec. Trudno jest porzucić nawyki, które w domu uważamy za oczywiste i zapominamy, że najbardziej podstawowe czynności w naszym kraju mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Gorące napoje są znacznie bezpieczniejsze, dlatego warto również zagotować wodę, aby zabić większość znajdujących się w niej bakterii. Zabranie ze sobą probiotyków przed podróżą może być również korzystne gdyż możemy w ten sposób zapobiec infekcjom i nieprzyjemnym dniom.

Co jednak, jeśli spożyliśmy trochę wody z kranu o niskiej jakości? Wiele osób radzi spożyć alkohol w tym przypadku, ponieważ rzeczywiście łagodzi on objawy, ale również odprowadza płyny z organizmu, co jest przeciwieństwem tego, czego potrzebujemy. Ponadto kluczowa jest odpowiednia dieta i stosowanie środków antyseptycznych na żołądek, ale służba zdrowia w większości krajów jest przygotowana na ten problem, więc w ostateczności nie bój się zasięgnąć porady lekarza, jeśli źle się czujesz po napiciu się wody.

Wykupienie rodzinnego ubezpieczenia podróżnego przed wyjazdem jest ważnym krokiem i może ułatwić sprawę, jeśli naprawdę będziesz potrzebować opieki medycznej w obcym kraju.