AXA Partners rozwija się w Polsce


W czerwcu 2022 roku minie 28 lat, od kiedy AXA Partners pojawiła się w Polsce. To spółka z ponad 200-letnią tradycją, o stabilnej pozycji na całym świecie. I zamierza rozwijać się dalej, również na polskim rynku ubezpieczeniowym. 
AXA Partners od 28 lat dynamicznie realizuje swoje własne cele biznesowe i strategię rozwoju w Polsce oraz całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2021 roku AXA Partners CEE osiągnęła ponad 1 mld zł przypisu. Głównymi autorami tego sukcesu są oddziały w Czechach i właśnie w Polsce. Staliśmy się więc wiodącą siłą napędową dla całej grupy.  

Strategia sprzedaży
AXA Partners realizuje strategię sprzedaży głównie poprzez kanał B2B. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy wiele modeli biznesowych, które wdrażamy
z naszymi partnerami, którzy często nie są klasycznymi dystrybutorami ubezpieczeń. Wielu z nich uzupełnia swoją ofertę podstawową naszymi, wspólnie wypracowanymi ubezpieczeniami. Jesteśmy prekursorem na rynku CEE w tego typu podejściu do biznesu. Naszymi partnerami są liderzy swoich segmentów w sześciu kluczowych branżach: 
  • turystycznej, 
  • bankowości/ubezpieczeń, 
  • zdrowia, 
  • sprzedaży detalicznej (w tym e-commerce), 
  • telekomunikacji oraz  
  • w segmencie porównywarek internetowych.
Strategia sprzedażowa AXA Partners zakłada przede wszystkim dynamiczny rozwój nowego biznesu. Nowy biznes to dla nas zarówno nowi partnerzy biznesowi, jak i niemniej ważne nowe produkty ubezpieczeniowe oferowane we współpracy z obecnymi partnerami. W najbliższych latach skoncentrujemy się także na budowie nowych kanałów dystrybucji, m.in. zamierzamy nawiązać współpracę z sektorem multiagencji. Naszym zdaniem tkwi tu wielki potencjał sprzedażowy i promocyjny dla naszych produktów.

Dla klienta wszystko
AXA Partners to firma, która bardzo poważnie traktuje zobowiązania wobec klientów. Jak sama nazwa wskazuje, stawiamy się dla nich w pozycji partnera. Zmieniamy w ten sposób paradygmat tradycyjnego ubezpieczyciela, z którym klient ma kontakt w momencie podpisania umowy, a później, jeśli „szczęście” dopisze - podczas składania wniosku o wypłatę odszkodowania. Nasza firma organizuje i niesie realną pomoc klientom. A zakres tejże jest olbrzymi. W ubezpieczeniu turystycznym AXA Partners Daleko od domu w wariancie Zdobywca klient ma zagwarantowane pokrycie kosztów medycznych związanych z nagłym zachowaniem czy nieszczęśliwym wypadek aż do 40 mln zł. Jest to najwyższa suma ubezpieczenia dostępna na polskim rynku.

Pozytywny kop
Pandemia była okresem bardzo dużej mobilizacji i wytężonych działań we wszystkich obszarach działalności AXA Partners w Polsce. Naszym głównym celem było wsparcie partnerów biznesowych i klientów oraz próba złagodzenia skutków pandemii. Jako jedna z pierwszych firm ubezpieczeniowych w Polsce AXA Partners zareagowała na nowe potrzeby klientów i np. rozszerzyła zakres ochrony
w produktach turystycznych i medycznych o ryzyka związane z zachorowaniem na Covid-19. Można śmiało stwierdzić, że okres pandemii - pomimo obiektywnych trudności - pozwolił wypracować nam rozwiązania, które przełożyły się na dynamiczny rozwój biznesu, co w efekcie przyniosło nam duże zyski oraz znaczący wzrost świadomości ubezpieczeniowej wśród klientów. Można powiedzieć, że pandemia dała nam pozytywnego biznesowego kopa.

AXA Partners inwestuje w młode firmy o dużym potencjale
Od dawna rozwijamy nasz biznes w oparciu o nowoczesne technologie i innowacyjne systemy. Część dostajemy w prezencie od naszych oddziałów z całego świata, a część wdrażamy w oparciu o nasze lokalne, polskie pomysły. Na bieżąco inwestujemy kapitałowo w młode firmy, które mają dla nas duży potencjał, a dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Taka współpraca ma wiele zalet. Wiele się od nich uczymy, m.in. nowego podejścia do współpracy, szybkiego działania i podejmowania decyzji, czy też umiejętności sprawnego reagowania na zmiany rynkowe. W ramach rozwoju biznesu inwestujemy obecnie w startupy działające w obszarze turystyki oraz zdrowia. 

AXA Partners to spółka, która rozwija dalej swoją działalność w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej jako niezależny podmiot, pomimo znanej rynkowi transakcji przejęcia pozostałych spółek z grupy AXA w Polsce, w Czechach i na Słowacji. I nie zamierzamy przestawać się rozwijać. 
Share this article: