Podróże tylko w pakiecie z ubezpieczeniem AXA Partners


W związku z rozpoczęciem sezonu letniego przypominamy dlaczego należy pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym przed wyjazdem na urlop.
 
Nie warto ryzykować, że nic się nie stanie
Podróż, nawet jednodniowa, może obfitować w różne zaskakujące wydarzenia. Poważne choroby i urazy mogą zdarzyć się wszędzie, ale nie w każdej sytuacji pomoże nam Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Należy pamiętać, że zasady bezpłatnej opieki zdrowotnej w krajach, w których działa EKUZ, mogą być zupełnie inne niż w Polsce. Za niektóre usługi, które w Polsce otrzymasz bezpłatnie w ramach NFZ, za granicą możesz być zmuszony zapłacić. Dodatkowo, warto pamiętać, że karta EKUZ nie obowiązuje poza Unią Europejską, a także w przypadku leczenia w prywatnych placówkach medycznych. Warto również być świadomym wysokości kosztów leczenia za granicą, które nierzadko sięgają dziesiątek, a nawet setek tysięcy złotych.

Nie oszczędzaj na ubezpieczeniu
Wyjeżdżając warto wykupić polisę z najszerszym zakresem ochrony i odpowiednio wysoką sumą ubezpieczenia, jeżeli zależy Ci na pełnym komforcie podróży. Przyjmuje się, że na krótki wyjazd do krajów ościennych, takich jak np. Niemcy, Czechy powinien wystarczyć pakiet ze 150 – 200 tys. zł sumą ubezpieczenia na koszty leczenia. Pozwoli to na pokrycie kosztów transportu do szpitala oraz leczenia większości urazów.  Z kolei  przemierzając drogi w Europie lub wyjeżdżając w wymarzoną podróż w najdalsze zakątki świata należy pomyśleć o ochronie z wyższą sumą ubezpieczenia. W ubezpieczeniu AXA Partners Daleko od Domu w wariancie „Zdobywca”  – oferujemy aż do 40 mln zł na pokrycie kosztów leczenia związanych z nagłym zachorowaniem czy nieszczęśliwym wypadkiem. Jest to najwyższa suma ubezpieczenia dostępna na polskim rynku. Pakiet „Zdobywca” gwarantuje również pokrycie kosztów transportu medycznego do kraju zamieszkania, czy interwencji służb ratowniczych. Ponadto gwarantuje do 150 tys. zł z tytułu uszczerbku na zdrowiu i 1,5 mln zł na szkody z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Dzięki odpowiednio dobranej sumie ubezpieczenia w polisie turystycznej, w razie problemów w trakcie wyjazdu wakacyjnego,  nie stracimy wszystkich naszych oszczędności i nie będziemy się musieli dodatkowo zadłużać.

Zwróć uwagę na koszty transportu medycznego
Kupując polisę zwróć uwagę nie tylko na limity sumy ubezpieczenia, ale również na inne świadczenia, które powinna zapewniać kompleksowa ochrona, m.in. pokrycie kosztów transportu medycznego do kraju zamieszkania, czy interwencji służb ratowniczych. Należy mieć na uwadze, że samodzielna organizacja transportu do Polski może być trudnym zadaniem – transport medyczny wiąże się z bardzo wysokimi kosztami i wyzwaniami organizacyjnymi. Rekomendujemy również sprawdzić czy posiadana przez nas polisa turystyczna obejmuje następstwa chorób przewlekłych, świadczenia na wypadek opóźnienia lub odwołania lotu.
Ochrona COVID-19 w pakiecie
W ubezpieczeniu AXA Partners „Daleko od Domu” pokrywane są również koszty leczenia związane z zachorowaniem na COVID-19. W wariantach „Podróżnik” i „Zdobywca”  oferujemy również, zwrot kosztów przedłużonego pobytu i powrotu do kraju w razie objęcia kwarantanną za granicą. Przed podróżą rekomendujemy sprawdzić wymagania dotyczące wjazdu do kraju docelowego, związane z testami na COVID-19 i certyfikatami szczepień oraz obowiązujące tam restrykcje.

Sport na wakacjach
Aktywny wypoczynek na urlopie cieszy się coraz większą popularnością, dlatego zakres ubezpieczenia turystycznego, sumy ubezpieczenia powinny być dostosowane do miejsca naszej aktywności, celu wyjazdu. Z polisą turystyczną AXA Partners ramach podstawowej ochrony będziesz mógł rekreacyjnie uprawniać ulubione dyscypliny sportu. Dzięki ubezpieczeniu możesz otrzymać odszkodowanie, kiedy doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieprzewidzianego zdarzenia, np. wypadku na rowerze. Wszystkie warianty ubezpieczenia turystycznego AXA Partners, bez konieczności zapłaty dodatkowej składki, obejmują ryzyka związane z rekreacyjnym uprawianiem sportów. Jeżeli natomiast masz większe wymagania i podczas wypoczynku będziesz uprawiać sport wyczynowo lub lubisz dyscypliny sportowe które uważane są za te podwyższonego ryzyka, możesz rozszerzyć zakres polisy o sporty wysokiego ryzyka i zapewnić sobie ochronę również podczas uprawiania takich aktywności.

Moto Assistance w podróży  
Ubezpieczenie Moto Assistance AXA Partners jest odpowiednim wyborem dla wszystkich, którzy wyjeżdżają na wakacje samochodem. W razie problemów w trasie, chronione jest nie tylko auto, ale opieką otaczamy również kierowcę i pasażerów. Nasze ubezpieczenie zapewnia m.in. naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia lub holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu, zakwaterowanie dla osób podróżujących na czas naprawy i transport samochodu na teren Polski.

Pamiętaj, niezależnie od tego, gdzie i jak planujesz spędzić urlop, nie pozwól, aby popsuły go nieprzewidziane okoliczności. W AXA Partners udzielamy pomocy całodobowo. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my zajmiemy się resztą.
 

Wszystkie szczegóły dotyczące ochrony ubezpieczeniowej znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Daleko od domu z dnia 12.01.2022 r.


 
Share this article: