Homepage > O nas > 5 sprawdzonych kierunków na wakacje w 2017 roku

5 sprawdzonych kierunków na wakacje w 2017 roku

19/04/2017

Poszalej na skuterze wodnym w Dubrowniku lub odkryj prehistoryczne obiekty w Hiszpanii. Jeśli nie wiesz, gdzie wybrać się na wymarzony urlop, skorzystaj z naszych porad. Mamy coś dla miłośników kultury, rozrywki i piwa.
 

#1. Dubrownik wiecznie żywy

turystyka Dubrownik

Odwiedzenie perły wybrzeża Dalmacji polecamy na przełomie wiosny i lata, kiedy przechadzka po historycznych murach miasta nie wiąże się ze spotkaniem tłumu turystów z całego świata. Wypożycz łódkę i odwiedź jedną z wysp lub poszalej na skuterze wodnym, spędź wieczór w kawiarni z widokiem na morze, a o północy wysłuchaj koncertu lokalnych muzyków siedząc na klasztornych schodach – to właśnie jest Chorwacja. 


#2. Sztokholm, nowa mekka sztuki

turystyka Sztokholm

Stolica Szwecji to idealny wybór na jeden z wakacyjnych weekendów. W Sztokholmie znajduje się ponad 100 muzeów i choć do większości z nich wstęp jest płatny, to w niektóre dni można odwiedzić je za darmo. Moderna Museet (Muzeum Sztuki Współczesnej) bezpłatnie otwiera swe progi dla zwiedzających w każdy piątek w godzinach 18-20, Nobel Museum - w każdy wtorek w godzinach 17-20, z kolei Sjöhistoriska museet (Muzeum Morskie) zaprasza do bezpłatnego zwiedzania każdego dnia.


#3. Cypr - kultura i piwo mogą iść w parze

turystyka Cypr

Cypryjskie Pafos zostało wybrane Europejską Stolicą Kultury 2017 dzięki zaoferowaniu odwiedzającym go turystom niezliczonej liczby atrakcji. W tym popularnym kurorcie turystycznym oprócz bogatej bazy hotelowej znajdziesz również wiele starożytnych zabytków. Na miejscu warto odwiedzić, m.in.: Grobowce Królewskie, bizantyjski zamek czy mozaiki rzymskie na terenie parku archeologicznego. Wieczorem polecamy relaks przy kuflu cypryjskiego piwa o smaku cytrusów! 


#4. Kalabria, kraina do odkrycia

turystyka Kalabria

Rzym i Toskanię zna każdy, dla koneserów jest Kalabria. Ten najdalej na południe wysunięty region kontynentalnej części Włoch, położony na samym czubku włoskiego buta, nazywany jest „terra da scoprire”, czyli krainą do odkrycia. Wspaniałe owoce morza, liczne gospodarstwa ekologiczne i lokalne winnice sprawiają, że Twoje kubki smakowe na długo nie zapomną tych wakacji. Oprócz atrakcji kulinarnych, polecamy odwiedzić wioskę Gerace lub Badolato. Te niewielkie miasteczka położone na słonecznym wybrzeżu Kalabrii przyciągają turystów swoim średniowiecznym rodowodem i renesansowym urokiem.


#5. Starożytne Dolmeny na południu Hiszpanii

turystyka Andaluzja

Andaluzja kusi nie tylko wspaniałym słońcem, wyśmienitym winem i flamenco. Na obrzeżach miasta Antequera znajdują się liczące 5 000 lat cuda archeologiczne – Dolmeny, czyli megalityczne monumenty powstałe przy użyciu ogromnych bloków kamiennych. Starożytne obiekty zostały wpisane 15 lipca 2016 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, stając się przy tym siódmym zabytkiem UNESCO w Andaluzji oraz czterdziestym piątym w całej Hiszpanii.


Wypoczywaj bez obaw

Nawet na najlepiej zorganizowanych wakacjach wiele może się zdarzyć, dlatego przed wyjazdem pomyśl o zakupie ubezpieczenia turystycznego. Nie obciąży to znacząco Twojego urlopowego budżetu, a zapewni ochronę i realną pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku. Czy zdecydujesz się na piaszczyste plaże Andaluzji, czy muzealny weekend w Sztokholmie, nie daj się zaskoczyć niespodziewanym problemom. Kupując ubezpieczenie podróżne od AXA Assistance, otrzymasz 10% rabatu.
 
Kup teraz
 
19/04/2017
Udostępnij ten artykuł: