Homepage > O nas > Ubezpieczenie turystyczne w cenie wycieczki - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Ubezpieczenie turystyczne w cenie wycieczki - wszystko, co powinieneś wiedzieć

14/05/2018

Wszyscy organizatorzy wycieczek turystycznych, tak zwani touroperatorzy, są zobowiązani do sprzedawania swoich usług turystycznych wraz z ubezpieczeniem od kosztów leczenia i nieszczęśliwych wypadków. Jeśli planujesz tego typu wyjazd, może Ci się wydawać, że problem ubezpieczenia masz z głowy. Nic bardziej mylnego. Dlaczego? Przeczytaj.  
 
Ubezpieczenie turystyczne


UBEZPIECZENIE W CENIE WYCIECZKI – CZY TO WYSTARCZY?

Touroperatorzy zobowiązani są sprzedawać wycieczki turystyczne wraz z ubezpieczeniem od kosztów leczenia i nieszczęśliwych wypadków, które jest wliczone w cenę oferty. Problemem może okazać się jego zakres, ponieważ zapisy prawa nakładają na organizatorów wycieczek obowiązek ubezpieczenia, jednak nie określają jego warunków. Dla touroperatora ubezpieczenie jest więc dodatkowym elementem, podnoszącym cenę wyjazdu. Chcąc zminimalizować ten koszt, bardzo często oferują najniższy zakres ochrony, co niesie ogromne ryzyko, że otrzymana polisa będzie zupełnie nieadekwatna do kosztów leczenia w kraju, do którego się udajemy.

Średnia suma ubezpieczenia kosztów leczenia z biura podróży to około 20 000 euro. Do tego otrzymamy również ubezpieczenie NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków). W wielu przypadkach taka oferta może okazać się niewystarczająca i w razie wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia, choroby czy wypadku, część kosztów leczenia poszkodowany będzie musiał pokryć z własnej kieszeni.

W większości polis, które otrzymujemy przy zakupie wycieczki, brakuje ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nieszczęśliwych wypadków powstałych w skutek uprawiania sportów – nawet rekreacyjnie! Ratunkiem może okazać się dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, które pozwala na rozszerzenie ochrony o te i wiele innych opcji.


Podsumowując, pamiętaj aby kupując wycieczkę od touroperatora zapytać o:

  • orientacyjne koszty leczenia w kraju, do którego się udajesz,
  • wysokość sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL) i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które otrzymasz w ramach zakupu wycieczki,
  • sporty, które są objęte ochroną w Twojej polisie i możliwość rozszerzenia ochrony w tym zakresie,
  • jeśli cierpisz na choroby przewlekłe - koszty leczenia przy chorobach przewlekłych i możliwość rozszerzenia ochrony o ten element.


DODATKOWE UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE

Jeśli po przeanalizowaniu wszystkich danych dotyczących ubezpieczenia gwarantowanego przez touroperatora okaże się, że jego zakres jest mocno ograniczony lub suma ubezpieczenia jest bardzo niska, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Cena jaką trzeba zapłacić za dodatkowe ubezpieczenie jest zróżnicowana i zależy od zakresu ochrony i długości wyjazdu. W przypadku 10-dniowej wycieczki na terenie Europy będzie to zazwyczaj koszt w granicach od 40 do 140 zł za osobę. Decydując się na dodatkowe ubezpieczenie turystyczne od AXA Assistance masz do wyboru:

  • polisę za ok. 140 zł/10 dni (wariant najwyższy), zapewniającą wszystko to, czego można oczekiwać od najlepszego ubezpieczenia turystycznego. Bardzo wysoki limit na koszty leczenia oraz rozszerzenie zakresu ochrony o ubezpieczenie podróży samolotem (ubezpieczenie od opóźnienia i odwołania lotu).

  • polisę za ok. 90 zł/10 dni (wariant środkowy), zapewniającą pokrycie kosztów leczenia do 600 000 zł, ubezpieczenie NNW, od odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenie bagażu.

  • polisę za ok 45 zł/10 dni (wariant najtańszy), zapewniającą pokrycie kosztów leczenia do 200 000 zł oraz ubezpieczenie NNW.

W razie wystąpienia nieprzewidzianej choroby czy wypadku dodatkowe ubezpieczenie pozwoli Ci uniknąć bankructwa na wakacjach. Koszty leczenia, akcji ratowniczej albo transportu medycznego do kraju potrafią bowiem zrujnować każdy budżet. Ponadto, niezależnie od wybranego wariantu, w AXA Assistance posiadasz ochronę podczas rekreacyjnego uprawiania sportów (m.in. nurkowanie z aparatem oddechowym w miejscach o głębokości do 10 m czy jazda na nartach) w cenie polisy.

Nie daj się zaskoczyć i przed wyjazdem na wakacje (nawet te zorganizowane przez touroperatora) kup dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Zrób to teraz, a w ramach aktualnej promocji otrzymasz od AXA Assistance 10% zniżki. To się po prostu opłaca!

 
Kupuję teraz

14/05/2018
Udostępnij ten artykuł: