Homepage > O nas > Dlaczego zakup ubezpieczenia podróżnego się opłaca. Cena polisy i przykładowe koszty leczenia

Dlaczego zakup ubezpieczenia podróżnego się opłaca. Cena polisy i przykładowe koszty leczenia

25/04/2018

Nikt z nas wyjeżdżając na zagraniczne wakacje nie powinien mieć wątpliwości, że wykupienie ubezpieczenia podróżnego się po prostu opłaca. Jedyne pytanie, które możemy sobie zadawać to to, jak bardzo jest to dla nas korzystne.
 
Zakup ubezpieczenia turystycznego się opłaca

Planując zagraniczne wakacje pamiętaj o zakupie ubezpieczenia turystycznego. Wykupienie odpowiedniej polisy nie obciąży znacząco Twojego budżetu, a zapewni ochronę przed nieoczekiwanymi wydatkami w razie wypadku lub sytuacji kryzysowej.
 
Kupuję teraz

Choć do sezonu letniego pozostało jeszcze trochę czasu, oferty first minute są już dostępne na rynku. Jak wygląda porównanie ceny polisy, ceny wycieczek i przykładowych kosztów leczenia podczas zagranicznego wyjazdu? Posłużmy się przykładem Egiptu, kraju utrzymującego się w pierwszej piątce najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków na zagraniczne wakacje.

Koszt 2-tygodniowej wycieczki dla 4-osobowej rodziny w sezonie letnim 2018 to około 10 tys. PLN (14 dni; 2 dorosłych i 2 dzieci do 18. roku życia). Koszt ubezpieczenia AXA Assistance dla rodziny wyjeżdżającej na taki wyjazd to zaledwie 664,52 PLN i to w najwyższym wariancie ubezpieczenia (14 dni; 2 dorosłych i 2 dzieci do 18. roku życia; ubezpieczenie z bardzo wysokimi kosztami leczenia).
 

Transport sanitarny z Egiptu do Polski, na przykład po upadku w pokoju hotelowym i kontuzji biodra może nas kosztować nawet 100 000 PLN.


Wyjeżdżając na zorganizowany wyjazd możesz zadawać sobie pytanie o konieczność wykupowania dodatkowego ubezpieczenia, bowiem touroperatorzy zobowiązani są sprzedawać wycieczki turystyczne wraz z ubezpieczeniem od kosztów leczenia i nieszczęśliwych wypadków. Pamiętaj jednak, że choć prawo nakłada na organizatorów wycieczek obowiązek ubezpieczenia, nie określa jego warunków. Dla touroperatorów ubezpieczenie jest więc dodatkowym elementem, podnoszącym cenę wyjazdu. Chcąc zminimalizować ten koszt, bardzo często oferują najniższy zakres ochrony.
 

Średnia suma ubezpieczenia kosztów leczenia z biura podróży to około 15 000 euro. W przypadku analizowanego wypadku w Egipcie suma ta jest oczywiście niewystarczająca.


Bardzo wysokie koszty leczenia mogą nas czekać w wielu innych krajach takich jak Hiszpania, Tajlandia czy Stany Zjednoczone, gdzie hospitalizacja po wypadku samochodowym będzie kosztować nawet 400 000 PLN. Nie musimy udawać się jednak bardzo daleko, aby narażać się na wysokie nieprzewidziane wydatki. Złamana noga w Austrii? Za operację w takim przypadku zapłacimy nawet 30 000 PLN. Nie mając odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego, część kosztów leczenia poszkodowany będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. Dla wielu polskich turystów oznacza to życiowy dramat.

Jeśli przytoczone kwoty wciąż nie przemawiają do Twojej wyobraźni, przeanalizuj poniższy wykres. Nie pozostawia on wątpliwości, że kupno ubezpieczenia podróżnego jest opłacalne w przypadku każdego zagranicznego wyjazdu.
 

Graficzne porównanie ceny ubezpieczenia podróżnego do ceny wycieczki i kosztów leczenia podczas zagranicznych wyjazdów:

 
Zakup ubezpieczenia turystycznego się opłaca

 

Wciąż nie wiesz, na co się zdecydować? Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, skontaktuj się z nami. Zadzwoń na infolinię + 48 22 529 84 44 (czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00) lub napisz maila na adres kontakt@axa-assistance.pl, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy wybrać najlepsze ubezpieczenie podróżne na Twój wyjazd.

Kup ubezpieczenie na wyjazd za granicę i ciesz się urlopem. Życzymy wspaniałego wypoczynku, bez wypadków i urazów!


25/04/2018
Udostępnij ten artykuł: