Strona startowa > Porady > Polisa turystyczna

Polisa turystyczna - wykup polisę online!

Polisa turystyczna

Wyjeżdżasz na wakacje i zastanawiasz się nad kupnem polisy turystycznej online? Nie wszystko jest jednak dla Ciebie jasne i masz wątpliwości? Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przy zakupie ubezpieczenia i wybierz odpowiednią ochronę dla siebie i swoich bliskich.
 
Kupuję teraz

 

1. DLACZEGO WARTO?

Odpowiedź jest bardzo prosta – brak ubezpieczenia podróżnego może Cię kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych, tymczasem ceny polis turystycznych zaczynają się już od kilku złotych dziennie. Ubezpieczenie turystyczne warto wykupić nawet, jeśli podróżujesz w obrębie Unii Europejskiej lub w ramach wyjazdu zorganizowanego. Karta EKUZ czy standardowe pakiety ubezpieczeniowe dodawane przy zakupie wycieczek, bywają bowiem niewystarczające.

 

2. JAKĄ POLISĘ TURYSTYCZNĄ MOGĘ WYKUPIĆ ONLINE?

Aby zapewnić sobie ochronę podczas zagranicznych wakacji, masz do wyboru kilka rodzajów polisy turystycznej. W zależności od częstotliwości i długości trwania Twojego wyjazdu, masz do wyboru:
  • jednorazową polisę turystyczną – najpopularniejszy typ ubezpieczenia podróży zagranicznej, która może trwać od jednego dnia do jednego roku;
  • ubezpieczenie podróży wielokrotnych – weź pod uwagę ten wariant, jeżeli często wyjeżdżasz za granicę. Ochroną objęta jest nieograniczona ilość wyjazdów o długości od jednego do sześćdziesięciu dni. Składki mogą być opłacane są w formie wygodnych płatności w systemie miesięcznym lub rocznym.


3. KOGO MOGĘ UBEZPIECZYĆ?

Każdego! AXA Assistance oferuje polisy turystyczne online dla dzieci (od 0 do 17 lat), osób dorosłych (do 69 lat) i seniorów (powyżej 70 lat).
 

4. JAKI JEST ZASIĘG TERYTORIALNY MOJEJ POLISY?

Przy zakupie polisy masz do wyboru strefę „Europa“ (obejmuje wszystkie państwa europejskie oraz kraje basenu Morza Śródziemnego: Cypr, Egipt, Gruzja, Izreal, Liban, Libia, Malta, Maroko, Syria, Tunezja, Wyspy Kanaryjskie oraz cała Rosja) , strefę „Świat bez USA i Kanady“ oraz strefę „Świat z USA i Kanadą”, która obejmuje wszystkie pozostałe miejsca docelowe.
Pamiętaj, że ubezpieczenie nie działa w Polsce, kraju stałego miejsca zamieszkania, na obszarach powyżej 6 500 m n.p.m. oraz na Antarktydzie i Arktyce.

Jeżeli nie jesteś pewien, jak sklasyfikować miejsce docelowe, wybierz je bezpośrednio z dostępnej listy krajów. Jeżeli w trakcie podróży zamierzasz odwiedzić więcej krajów, wybierz jako cel podróży najbardziej oddalone miejsce, do którego się wybierasz.
 

5. OD KIEDY DZIAŁA MOJA OCHRONA?

Jeżeli kupujesz polisę turystyczną online w ostatniej chwili, ochronę ubezpieczeniową zapewniamy już 4 godziny po dokonaniu płatności. Wytłumaczmy to na przykładzie: jeżeli zapłacisz za ubezpieczenie od razu przy zakupie (kartą lub przelewem bankowym on-line) na przykład dziś w samo południe, Twoja ochrona będzie działać już od godziny 16.00.
 

Kup teraz polisę turystyczną online, a otrzymasz 10% zniżki! Życzymy udanej i bezpiecznej podróży.

 
Kup teraz
 


NIE WIESZ CO WYBRAĆ? POMOŻEMY CI!

Na wszystkie pytania dotyczące zakupu polisy turystycznej online odpowiedzą pracownicy naszej infolinii +48 22 529 84 44, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00. Możesz też wysłać do nas wiadomość pocztą elektroniczną na adres kontakt@axa-assistance.pl, na którą jak najszybciej odpowiemy.

 
Ostatnia aktualizacja 03/09/2018
Udostępnij ten artykuł: