Strona startowa > Porady > Ubezpieczenie assistance Europa

Ubezpieczenie assistance Europa

Ubezpieczenie assistance Europa

Planujesz weekendowy wypad połączony ze zwiedzaniem, a może dłuższą wycieczkę z dala od utartych szlaków? Każda z tych opcji jest dobra, aby cieszyć się wolnym czasem i odpocząć w jednym z europejskich krajów. Pamiętaj, że nawet na najlepiej zorganizowanych wakacjach wiele może się zdarzyć, dlatego przed wyjazdem kup ubezpieczenie assistance, które zapewni Ci ochronę na terenie całej Europy i nie daj się zaskoczyć niespodziewanym problemom.

 
Kupuję teraz
 


Jak przygotować się do wyjazdu w Europie?

Zacznij od zaczerpnięcia informacji o kraju, do którego jedziesz. Poczytaj o lokalnych zwyczajach, praktykach związanych z fotografowaniem czy miejscach, których lepiej unikać. Choć może się wydawać, że w każdym europejskim kraju obowiązują te same zasady, w rzeczywistości jednak tak nie jest.

Przed wyjazdem sprawdź ważność wszystkich podstawowych dokumentów niezbędnych w podróży – dowodu osobistego czy też paszportu i kart płatniczych. Jeśli planujesz wziąć gotówkę, nie trzymaj jej w jednym miejscu. W przypadku kradzieży portfela docenisz ten manewr i strata nie będzie aż tak bolesna.
 

Zachowaj ostrożność

Zabierz ze sobą dwa dokumenty tożsamości – zarówno dowód, jak i paszport. Oczywiście przechowuj je w różnych miejscach. W przypadku kradzieży lub utraty jednego z nich, będziesz miał w zanadrzu drugi. Pozwoli Ci to uniknąć problemów związanych z powrotem do kraju i konieczności wyrabiania dokumentu zastępczego.

Staraj się nie informować o swoich planach na portalach społecznościowych. To zrozumiałe, że lubimy chwalić się przed znajomymi naszymi podróżami . Pamiętaj jednak, aby robić to z rozwagą. Każdego roku firmy ubezpieczeniowe odnotowują wiele przypadków włamań do mieszkań dokonanych podczas wyjazdów na wakacje. Proponujemy chwalić się zdjęciami na Facebooku już po powrocie do domu.
 

Niespodziewane problemy? Nie daj się zaskoczyć!

Kradzież lub utrata dokumentów (m.in. dowodu tożsamości, paszportu, prawa jazdy) może  przydarzyć się każdemu. Wyjątkowy pech, jeśli przytrafi nam się to na wakacjach. W takiej sytuacji udaj się niezwłocznie na policję aby uzyskać stosowne zaświadczenie.
 
Co w przypadku kradzieży lub utraty pieniędzy? W takiej sytuacji możesz zwrócić się o pomoc do Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej. Natomiast w przypadku utraty karty bankowej możesz udać się do lokalnej placówki swojego banku w celu wydania karty zastępczej, musisz się jednak liczyć z dodatkowymi kosztami jakie za tym idą. Najszybszym i najtańszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pośrednictwa wyspecjalizowanych firm zajmujących się transferami pieniężnymi, takich jak np. Western Union, które pomogą Ci w pozyskaniu pieniędzy z Polski.
 

Ubezpieczenie assistance Europa 24/7/365

W ramach ubezpieczenia oferowanego przez AXA Assistance otrzymasz niezbędne wsparcie na terenie całej Europy. W przypadku zaistnienia nieoczekiwanego zdarzenia zadzwoń do nas niezwłocznie i poinformuj o tym co się stało. Centrum Pomocy AXA Assistance dostępne jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok. Nasi koordynatorzy zorganizują niezbędną pomoc i dokładnie poinstruują co masz dalej zrobić.
 

Co zapewni Ci ubezpieczenie assistance na terenie Europy:

  • bardzo wysokie limity kosztów leczenia (do 40 000 000 zł),
  • wsparcie assistance 24/7/365,
  • rozbudowaną sieć placówek medycznych na terenie Europy,
  • pomoc stomatologiczną,
  • ubezpieczenie bagażu i utraty dokumentów,
  • ochronę sprzętu elektronicznego (telefon komórkowy, aparat, kamera, laptop),
  • pomoc ofiarom aktów terrorystycznych.
 
Kup teraz

 

Kup ubezpieczenie assistance i ciesz się wyjazdem. Życzymy udanego urlopu, bez wypadków i urazów!

 
Ostatnia aktualizacja 5/03/2018
Udostępnij ten artykuł: