Strona startowa > Porady > Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Planując wymarzony urlop nikt z nas nie myśli o chorowaniu czy przymusowym pobycie w szpitalu. Życie lubi jednak pisać różne scenariusze i nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Jeśli wyjeżdżasz za granicę, pomyśl o dobrym ubezpieczeniu, aby zabezpieczyć siebie i swoje finanse na wypadek nieoczekiwanych przygód.

 
Kupuję teraz

 

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – dlaczego warto kupić?

Naturalnym jest, że planując wyjazd za granicę skupiamy się na pozytywach związanych z nadchodzącym urlopem. Wielu turystów nie zdaje sobie sprawy z konieczności i opłacalności wykupienia w tej sytuacji ubezpieczenia. Warto sobie uświadomić, że relatywnie niska cena polisy nie obciąży budżetu wyjazdowego, a uchroni nas przed nieoczekiwanymi wydatkami w razie wypadku czy sytuacji kryzysowej.

Najlepiej zobrazuje to przypadek jednego z naszych klientów, który podczas urlopu w Indonezji poważnie zachorował. Jego stan zdrowia wymagał natychmiastowego transportu ambulansem powietrznym do Singapuru, gdzie otrzymał pomoc medyczną na najwyższym poziome. Po ustabilizowaniu stanu zdrowia został bezpiecznie przetransportowany do domu. Całkowity koszt zorganizowanej pomocy wyniósł około 1 mln zł. Na szczęście wszystkie wydatki zostały pokryte z zakupionej przed wyjazdem polisy turystycznej. Kupując ubezpieczenie na wyjazd za granicę od AXA Assistance w wariancie doskonałym (Zdobywca), zapewniasz sobie ubezpieczenie kosztów leczenia bez limitu kwotowego. Tak było w tym przypadku.
 

Dobra polisa – jak wybrać?

Kupując ubezpieczenie na wyjazd za granicę sprawdź kilka podstawowych rzeczy. Przede wszystkim zapoznaj się z limitami na koszty leczenia – wybranie wariantu bez limitu zagwarantuje wszystko to, czego można oczekiwać od najlepszego ubezpieczenia turystycznego.

Po drugie przeczytaj OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) i sprawdź „wyłączenia odpowiedzialności”. Dzięki temu dowiesz się, jakie są warunki obowiązywania Twojej polisy i czego należy unikać. Np. warto wiedzieć, że ubezpieczenie nie obejmuje przypadków, które wydarzyły się po spożyciu alkoholu.

Po trzecie, jeśli któraś z ubezpieczanych osób cierpi na chorobę przewlekłą lub ma w planach zawodowe lub wyczynowe uprawianie sportów, zapoznaj się z dodatkowymi wariantami rozszerzenia ochrony o wskazane opcje. Rekreacyjne uprawianie sportów zwykłych (narciarstwo, windsurfing czy nurkowanie) jest już uwzględnione w podstawowym zakresie ochrony.

Po czwarte, porównaj zawartość różnych wariantów oferowanych przez ubezpieczyciela i zastanów się, który odpowiada Twoim potrzebom. Kupując ubezpieczenie na wyjazd za granicę od AXA Assistance, masz do wyboru trzy warianty:
  • Najtańsze rozwiązanie to wariant podstawowy - Urlopowicz, który przede wszystkim chroni przed nieoczekiwanymi wydatkami na leczenie, zapewniając ubezpieczenie kosztów leczenia do 200 000 PLN.
  • Druga opcja to wariant komfortowy - Podróżnik, z kosztami leczenia do 600 000 PLN. Dodatkowo zawiera ubezpieczenie wypadkowe, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenie bagażu.
  • Wariant Zdobywca to opcja doskonała. Koszty leczenia są bardzo wysokie i sięgają do 40 000 000 zł, a dodatkowo otrzymasz ubezpieczenie Twojej podróży samolotem (ubezpieczenie od opóźnienia i odwołania lotu).
Dla każdego z wariantów istnieje opcja rozszerzenia ochrony o „Sporty wysokiego ryzyka” czy „Choroby przewlekłe”.
 

Wciąż nie wiesz, na co się zdecydować?

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, skontaktuj się z nami. Zadzwoń na infolinię + 48 22 529 84 44 (czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00) lub napisz maila na adres kontakt@axa-assistance.pl, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie.
 
Kup teraz


Kup ubezpieczenie na wyjazd za granicę i ciesz się urlopem. Życzymy wspaniałego wypoczynku, bez wypadków i urazów!

 
Ostatnia aktualizacja 5/03/2018
Udostępnij ten artykuł: