Strona startowa > Porady > Ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenie narciarskie

Z roku na rok coraz więcej Polaków wyjeżdża na narty za granicę. Urlop w Alpach wcale nie oznacza o wiele wyższych kosztów niż w Polsce, a warunki narciarskie są nieporównywalnie lepsze. Zanim oddasz się białemu szaleństwu, pomyśl o dobrym ubezpieczeniu. Choć nieszczęśliwych wypadków każdy z nas stara się unikać, wiemy, że na stokach zdarzają się dość często.
 
Kupuję terazNa narty samochodem – jak się przygotować?

Planując podróż samochodem, przed wyjazdem sprawdź szczegółowe informacje na temat krajów, przez które będziesz przejeżdżać. Nawet jeśli poruszasz się w strefie Unii Europejskiej, pamiętaj, że każdy kraj ma własne przepisy drogowe. Nie daj się zaskoczyć, ponieważ nieznajomość prawa nie zwalnia Cię z konieczności jego przestrzegania, a kary finansowe mogą być drakońskie. Czy wiesz, że w Austrii w dodatkowym kanistrze można przewozić tylko do 10 l paliwa? Szwajcarzy zabraniają używania typowych antyradarów, a z kolei we Włoszech jest to dozwolone. Dokładne informacje dla kierowców dotyczące wybranych krajów znajdziesz na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ponadto, przed wyjazdem przestudiuj drogę i przygotuj się na ewentualne objazdy. Pozwoli Ci to zoptymalizować trasę przejazdu i zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów.

W niektórych zimowych miejscowościach jesteś zobowiązany do posiadania łańcuchów śniegowych. W górskich regionach Austrii i Włoch napotkamy drogi, na których musimy je zamontować na koła nie tylko wtedy, kiedy nawierzchnia pokryta jest śniegiem, ale również podczas opadów. Zdarza się, że niektóre odcinki dróg otwarte są jedynie dla samochodów z założonymi łańcuchami śniegowymi. Obowiązek ten często egzekwują służby drogowe, a brak łańcuchów może skutkować otrzymaniem mandatu.
 
Ubezpieczenie narciarskie
 

Zasady bezpieczeństwa na stoku – co warto wiedzieć?

Alpejskie ośrodki oferują swoim klientom nie tylko doskonale przygotowane stoki, ale również wysokie standardy bezpieczeństwa. Dzieci poniżej 14 roku życia mają obowiązek jeżdżenia na nartach w kasku. Wśród dorosłych nie jest to wymagane, ale powszechnie zalecane. Nosząc kask dbasz o swoje bezpieczeństwo i dajesz dobry przykład młodszym.

Wielu z nas lubi rozgrzewać się na stoku ciepłymi napojami alkoholowymi. Pamiętajmy jednak, że jazda na nartach po spożyciu alkoholu jest zabroniona. Polecamy rozkoszować się smakiem grzanego wina czy równie popularnego Bombardino po zakończeniu jazdy.
 

Ubezpieczenie narciarskie – to się opłaca

Choć nieszczęśliwych wypadków każdy z nas stara się unikać, wiemy, że na stokach ryzyko ich wystąpienia znacząco wzrasta. Wykupienie ubezpieczenia narciarskiego nie obciąży znacząco Twojego budżetu, a zapewni poczucie bezpieczeństwa podczas zimowych szaleństw. W przypadku nieszczęśliwego wypadku, zaoszczędzisz od kilku do kilkuset tysięcy złotych.

W przypadku braku ubezpieczenia narciarskiego, koszty ratownictwa będziesz musiał pokryć sam. Nie pomoże Ci nawet EKUZ, który nie refunduje kosztów ratownictwa. Akcja ratunkowa w Austrii, we Włoszech, Francji czy Szwajcarii może nas kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy euro.
 

Kupno ubezpieczenia narciarskiego – wyłączenia odpowiedzialności

Przed wyjazdem zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia i zwróć szczególną uwagę na wyłączenia odpowiedzialności w ramach ubezpieczenia narciarskiego. Dzięki temu dowiesz się, czego należy unikać. Np. warto wiedzieć, że ubezpieczenie nie obejmuje przypadków, które wydarzyły się podczas jazdy bez kasku lub poza oznakowanymi trasami, a także po spożyciu alkoholu.
Jeśli planujesz szaleństwa poza oznakowanymi trasami wystarczy, że rozszerzysz zakres ochrony o „Sporty wysokiego ryzyka”.
 

Ubezpieczenie narciarskie zapewni Ci:

  • bardzo wysoki limit kosztów leczenia (40 000 000 zł),
  • wsparcie assistance 24/7/365,
  • rozbudowaną sieć placówek medycznych na terenie całego świata,
  • ochronę podczas jazdy na nartach i snowboardzie na oznakowanych trasach, w tym jazda w snowparkach w cenie polisy,
  • narciarstwo i snowboarding poza oznakowanymi trasami przy dodatkowym rozszerzeniu ochrony o „Sporty wysokiego ryzyka”,
  • transport z miejsca zdarzenia do placówki medycznej, w tym interwencja górskiego pogotowia ratunkowego oraz transport helikopterem,
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego i sprzętu sportowego.
 
Kup teraz


Kup ubezpieczenie narciarskie i bez obaw ciesz się urlopem. Życzymy wspaniałych warunków na stoku i jazdy bez urazów!

 
Ostatnia aktualizacja 5/03/2018
Udostępnij ten artykuł: