Zaloguj się

Ubezpieczenie turystyczne  

Zaloguj się

Pytania i
odpowiedzi

Jakie ubezpieczenie mogę wykupić?

Jednorazowe ubezpieczenie turystyczne – najpopularniejszy typ ubezpieczenia podróży zagranicznej, która może trwać od jednego dnia do jednego roku.Ubezpieczenie podróży wielokrotnych – weź pod uwagę ten wariant, jeżeli często wyjeżdżasz za granicę. Ochroną objęta jest nieograniczona ilość wyjazdów o długości od jednego do dziewięćdziesięciu dni. Składki opłacane są w formie wygodnych płatności w systemie miesięcznym lub rocznym.

Jaki jest zasięg terytorialny ubezpieczenia?

Zapewnimy Ci ochronę nawet w najdalszych zakątkach świata! Obecnie przy zakupie ubezpieczenia rozróżniamy strefę „Europa“ (obejmuje wszystkie państwa europejskie i dodatkowo Egipt, Izrael, Turcję, Tunezję, Wyspy Kanaryjskie i Gruzję) i strefę „Świat“, która obejmuje wszystkie pozostałe miejsca docelowe. Jeżeli jeszcze się wahasz lub nie jesteś pewien, jak sklasyfikować miejsce docelowe, najłatwiej będzie wybrać je bezpośrednio z listy krajów docelowych. Jeżeli w trakcie podróży zamierzasz odwiedzić więcej krajów, wybierz jako cel podróży najbardziej oddalone miejsce, do którego się wybierasz.

Kogo można ubezpieczyć?

Każdego! Można u nas ubezpieczyć dzieci (od 0 do 17 lat), osoby dorosłe (do 69 lat) i seniorów (powyżej 70 lat), a po spełnieniu określonych warunków – również obcokrajowców (jeśli jesteś na przykład ze Słowacji, możesz być na jednej polisie z obywatelem Polski). Dla dzieci i seniorów nie można zawrzeć dodatkowego ubezpieczenia pracy fizycznej w ramach podróży służbowych.

Od kiedy obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa?

Jeżeli kupujesz ubezpieczenie w ostatniej chwili ochronę ubezpieczeniową zapewniamy już 4 godziny po zakupie ubezpieczenia i dokonaniu płatności. Jeżeli więc zapłacisz za ubezpieczenie od razu przy zakupie (kartą lub przelewem bankowym on-line), na przykład dziś w samo południe, to już o godzinie szesnastej będziesz ubezpieczony.

Nie wiem, co wybrać. Pomożecie mi?

Oczywiście! W godzinach pracy (od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-20:00) na wszystkie pytania dotyczące ubezpieczenia turystycznego chętnie odpowiedzą pracownicy naszej infolinii +48 22 529 84 44. Można też wysłać do nas wiadomość pocztą elektroniczną na adres produktowa@axa-assistance.pl, na którą odpowiemy jak najszybciej.

O AXA Assistance

Jesteśmy częścią Grupy AXA – będącej liderem na rynku ubezpieczeniowym oraz jednego z największych na świecie dostawców usług assistance. Posiadamy oddziały w ponad 30 krajach świata i rocznie obsługujemy ponad 9 milionów zgłoszeń ubezpieczeniowych, nad którymi pracuje ponad 6 tysięcy pracowników. Doświadczenie zobowiązuje! Dzięki międzynarodowemu zasięgowi oraz rozbudowanej sieci usługodawców zapewnimy Ci pomoc i poczucie bezpieczeństwa nawet w najdalszych zakątkach świata, 24 godziny na dobę przez cały rok.