Strona startowa > Porady > Ubezpieczenie turystyczne USA

Ubezpieczenie turystyczne USA

Ubezpieczenie turystyczne USA

Wakacje w USA to wspaniała przygoda i wspomnienia na całe życie. Jeśli zdecydujesz się na taką podróż, podczas planowana wyjazdu nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Opieka medyczna w Ameryce należy do najdroższych na świecie, a średni koszt leczenia dochodzi do 40 000 PLN. Bez odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego, koszty wymarzonego urlopu mogą okazać się o wiele wyższe, niż zakładaliśmy.
 
Kupuję teraz

Wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazd do USA nie tylko zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim zagwarantuje realną pomoc medyczną w razie nagłego zachorowania czy wypadku. Nigdy nie wiadomo, jakie uciążliwości mogą przytrafić się podczas podróży, dlatego warto zabezpieczyć się wcześniej i nie pozwolić, aby nieprzewidziane sytuacje i związane z nimi wydatki zepsuły wymarzony urlop.
 

Ubezpieczenie turystyczne w USA – dlaczego warto kupić?

Opieka zdrowotna w USA jest bardzo droga, dlatego cena ubezpieczenia turystycznego również może okazać się nieco wyższa, niż do wielu krajów powszechnie uważanych za niebezpieczne. Pamiętajmy jednak, że średni koszt leczenia dla turysty w Ameryce może osiągnąć nawet 40 000 PLN. W przypadku braku ubezpieczenia zdrowotnego, podróżujący musi pokryć je we własnym zakresie. Dla przykładu rozważmy cennik powszechnych usług medycznych w USA:
  • wizyta u dentysty: od 600 PLN,
  • założenie plomby: 500-950 PLN,
  • jeden dzień pobytu w szpitalu państwowym: około 7 500 PLN,
  • leczenie złamań: 30 000 PLN,
  • leczenie ostrego zapalenia wyrostka: 100 000 PLN.
Mając większą świadomość na temat znaczenia ubezpieczenia na wyjazd do Stanów Zjednoczonych przeczytaj, jakie masz możliwości zabezpieczenia się przed nieplanowanymi wydatkami. Ubezpieczenie turystyczne najszybciej kupisz przez Internet. Nie zajmie Ci to więcej, niż 5 minut, a za wszystko zapłacisz bezpiecznie kartą. W Internecie znajdziesz wiele promocji i rabatów, które sprawią, że to tu najprawdopodobniej otrzymasz najlepszą cenę za odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne. 
 

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych

Kupując ubezpieczenie turystyczne do USA od AXA Assistance, masz do wyboru trzy warianty:
  1. Najtańsze rozwiązanie to wariant podstawowy - Urlopowicz, który zapewnia  ubezpieczenie kosztów leczenia do 200 000 PLN.
  2. Druga opcja to wariant komfortowy - Podróżnik, z kosztami leczenia do 600 000 PLN. Ponadto posiada ubezpieczenie wypadkowe, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenie bagażu.
  3. Wariant Zdobywca to opcja doskonała, gwarantująca wszystko to, czego można oczekiwać od najlepszego ubezpieczenia turystycznego. Koszty leczenia są bardzo wysokie i sięgają do 40 000 000 zł, a dodatkowo otrzymasz ubezpieczenie Twojej podróży samolotem (ubezpieczenie od opóźnienia i odwołania lotu).


Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę?

Zanim zaczniesz cieszyć się wymarzonym urlopem, sprawdź jeszcze kilka rzeczy. Jeśli uprawiasz sporty zawodowo lub wyczynowo, podczas zakupu zaznacz opcję „Sporty wysokiego ryzyka”. Pamiętaj, że rekreacyjne uprawianie sportów zwykłych (rekreacyjne narciarstwo, jazda konna czy rowerem) jest już uwzględnione w podstawowym wariancie ubezpieczenia turystycznego.

Przeczytaj dokładnie umowę i zwróć uwagę na wyłączenia odpowiedzialności w ramach ubezpieczenia. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć, czego należy unikać. Np. warto wiedzieć, że szkody spowodowane jazdą samochodem pod wpływem alkoholu nie są objęte ubezpieczeniem.

Po zakupie ubezpieczenia otrzymasz wszystkie dokumenty na adres mailowy. Zachowaj je w bezpiecznym miejscu, a tzw. „kartę assistance” wydrukuj lub zapisz znajdujący się na niej numer telefonu w komórce. Jeśli będziesz potrzebował pomocy medycznej, skontaktuj się niezwłocznie z Centrum Pomocy AXA Assistance, które jest dostępne 24 godziny na dobę przez cały rok, a nasi koordynatorzy zorganizują niezbędną pomoc i dokładnie poinstruują Cię co masz dalej zrobić.

 
Kup teraz

 

Kup ubezpieczenie zdrowotne online i ciesz się urlopem w USA. Życzymy wspaniałego wyjazdu, bez wypadków i urazów!

 
Ostatnia aktualizacja 5/03/2018
Udostępnij ten artykuł: