AXA Partners rekrutuje ubezpieczeniowe startupy


11/03/2019

AXA Partners wraz z akceleratorem Accelpoint rozpoczynają rekrutację startupów z sektora insuretech. Uczestnicy projektu o nazwie AccelUp otrzymają wsparcie finansowe oraz mentoring ekspertów branżowych. Rekrutacja prowadzona jest na stronie www.accelpoint.pl i potrwa do 19 kwietnia br.

 
– Przyspieszająca digitalizacja wszystkich aspektów życia konsumentów pociąga za sobą zmianę ich postaw i potrzeb. Klienci wymagają dostępu do produktów i usług w czasie rzeczywistym. Aby sprostać ich oczekiwaniom, ubezpieczyciele muszą adaptować nowe technologie w znacznie szerszym zakresie niż dotychczas. Dlatego AXA Partners konsekwentnie stawia na rozwój platform cyfrowych o charakterze B2B i B2C. Cieszymy się, że dzięki współpracy w ramach projektu AccelUp będziemy mogli podzielić się naszymi doświadczeniami oraz aktywnie kształtowa trendy w tym obszarze. Naszą uwagę koncentrujemy m.in. na zagadnieniach z zakresu dystrybucji ubezpieczeń, obiegu dokumentów, przepływów finansowych czy obsługi procesu reklamacji. Wierzymy, że wspólnie uda się na wypracować nowe rozwiązania, zapewniające klientom poczucie bezpieczeństwa i komfortu na każdym etapie ochrony ubezpieczeniowej – mówi Tomáš Mrnka, Country Manager Poland AXA Partners.

Progrshutterstock_342934070-(1).jpgam akceleracyjny AccelUp przeznaczony jest dla startupów, oferujących rozwiązania gotowe do wdrożenia. Firmy zakwalifikowane do projektu otrzymają dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł oraz mentoring biznesowy w postaci 100 godzin konsultacji z ekspertami. Startupy będą miały również możliwość ubiegania się o wsparcie międzynarodowych funduszy inwestycyjnych. Rekrutacja prowadzona jest na stronie www.accelpoint.pl i potrwa do 19 kwietnia br.

Partnerami projektu, oprócz AXA Partners, która jest patronem ścieżki insuretech, są Santander Bank Polska (ścieżka fintech) oraz Orange (ścieżka telco).

AccelUp to program typu non-equity, dzięki czemu po zakończeniu akceleracji całość udziałów pozostaje po stronie startupu.

Projekt realizowany jest w ramach współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint otrzymał wsparcie w ramach działania 2.5. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój „Programy Akceleracyjne”.

Więcej szczegółów na temat projektu oraz zasady rekrutacji znaleźć można na stronie www.accelpoint.pl
 
Share this article: